Brnění jazyka

Paní doktorko. Mám na Vás tento dotaz: Již rok se léčím na deprese projevující se tělesnými obtížemi. Protože mi bolesti postupně odezněly, po dohodě s lékařkou jsem dávku léků snížila na polovinu. Nejprve se nic nedělo, ale pak se mi mé obtíže vrátily - dokonce ve zvýšené formě. Mám už šestý týden léky na původní úrovni (ráno Sertivan 100, večer Mirtazapin 30), ale žádné zlepšení nepozoruji. Navíc mě začaly brnět rty a jazyk, což mě nutí neustále polykat. Ošetřující lékařka mi při kontrole dávku nezvýšila. Je možné, že se deprese může vrátit? Může být brnění jazyka a nucení na polykání způsobeno depresí? Léky se mi zdají slabé. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď odborníka:

Ano je velice časté, že obtíže se po snížení dávky léků vrátí, což ukazuje na ještě nedostatečné odléčení deprese. Užívejte léky dál a obtíže o kterých píšete určitě konzultujte s vaší ošetřující lékařkou. Při běžném průběhu by se mělo zase vše upravit. Hezký den.

PhDr. Jana Müllerová
PhDr. Jana Müllerová

Specializace: Psychologie
Pracoviště: Psychologická pomoc Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: