Bulka na krku

Před pár dny jsem si nahmatal bulky (3) na pravé části krku, přesně v blízkosti dolní čelisti, jen trochu níž - řekl bych trochu nad ohryzkem (viz. fotografie). Je to jako kdyby jste prstem přejeli na bublinkové fólii. Trochu bolí a jsou tvrdé. Několikrát jsem měl dříve než jsem si ty bulky nahmatal kašel, ale nikdy jsem s tím nešel k doktorovi, protože to byla fakt prkotina a radši jsem si vzal kapky na kašel (myslím, že to byl stoptusin), nějak to pominulo a vše bylo v pořádku. Taky jsem prve prodělal střevní virózu a měl jsem častokrát průjem. Teď mám poslední dobou taky potíže s vyprazdňováním (jde se hůře vyprazdňovat - stolice je tvrdší až tvrdá). Nevím co to může být, a tak jsem udělal menší test, jelikož by to mohly být buď uzliny nebo štítná žláza. Skoro vůbec si nesolím jídla a tak mě napadlo, že mi chybí jód a pokusil jsem se do sebe dostat potravou sůl. Zkusil jsem si za pár hodin nahmatat bulky znova a mám dojem, že se o něco zmenšily, ale nejsem si jist. Každopádně ty bulky jsou již zase ve stejném stavu, jako byly před mým testem a spíše bolí jen, když je zmáčknu a zatím nějaké větší zvětšení jsem nezjistil. Nevíte co by to mohlo být? (Snad né nádor nebo rakovina, je mi teprve 18...) Děkuji.

Odpověď odborníka:

Tam, kde ukazujete, se nacházejí krční uzliny. Uzliny se zvětšují většinou v reakci na lokální zánět- může být i v souvislosti s kašlem, který jste měl. Štítná žláza bývá obvykle níže.
Počkejte 14 dní- pokud se nezmenší, navštivte praktického lékaře. Problémy se zácpou řešte úpravou životosprávy- dostatek vlákniny, tekutin, pohyb, v případě potřeby si zakupte Psyllium, Lactulosu.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: