Bulky

Od svých 13 let (dnes již 27) trpím na zvětšené boule v oblasti třísel a podpaží (někdy i na prsou). Většinou zmizí (u prsou) či prasknou (třísla, podpaží). Již jednou jsem byla na vyřezávání v podpaží, jen obyčejný absces. Vždy se mi to vrací, ani si nepamatuji, že bych je někde neměla. Doktorka to nijak neřešila, že to mám prý z kouření. Jsem normální kuřák (cca 1-2 krabičky za týden). Piji příležitostně (víno, pivo - tvrdému alkoholu se vyhýbám). Kupovala jsem si i čaje na lymfatické uzliny (v rodině s tím problémy nemáme). Žádná změna. Když jsem sportovala 5x týdně, tak se to zlehka zlepšilo (hodně se potím).Ale nyní je mám opět v tříslech a v podpaží. Pod jazykem afty a za pravým uchem na kosti mám výběžek. Netrpím na teploty, jelikož moje normální teplota je 35,4 a na 36 se dostanu tak jednou do roka. Nejsem alergik a nikdy jsem nebyla nijak zvlášť nemocná. Jednou jsem prodělala salmonelu, jinak tak max. nachlazení. Žádné prášky neberu (ani ibalgin či podobné, jelikož to špatně snáším - spím či mám halucinace). Prosím jen o radu, jak se toho zbavit. K lékaři se mi moc nechce, jelikož to nepovažuji za nic vážného, ale na internetu jsem se nikde nedohledala nic na přírodní bázi co by mi pomohlo. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Pravděpodobně se bude jednat o zvětšené lymfatické uzliny. Diferenciální diagnostika uzlinového syndromu je velmi rozsáhlá a pacient by měl být podrobně vyšetřen, přičemž doporučuji i vyšetření na tularémii, která může způsobovat vámi uvedené příznaky. Domluvte se s praktickou lékařkou na krevních testech a sonografickém vyšetření uzlin - lze i za hospitalizace na interním či infekčím oddělení. Výskyt zvětšených uzlin není normální stav a vyžaduje vyšetření.

MUDr. Jana Moravcová
MUDr. Jana Moravcová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí v nemocnici Na Bulovce

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Chcete kvalitnější erekci? Skoncujte s tabákem
Články: Chcete kvalitnější erekci? Skoncujte s tabákem
Pokud hledáte důvod, proč...
Plicní embolie
Články: Plicní embolie
Plicní embolie je vmetení...
Plísně, alergikovo prokletí
Články: Plísně, alergikovo prokletí
Plísně patří mezi velmi...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Když se rakovina rozšíří do kostí
Články: Když se rakovina rozšíří do kostí
Toto zhoubné onemocnění...
Cvičení Pilates může pomoci odstranit příčiny neplodnosti
Články: Cvičení Pilates může pomoci odstranit příčiny neplodnosti
Početí dítěte se může, ale...
Spolehlivě rozpoznat zánět spojivek se vyplatí
Články: Spolehlivě rozpoznat zánět spojivek se vyplatí
Červené a suché oči...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x