Často mne bolí hlava, je to spojené s nevolností, pohyblivým a deformujícím se obrazem, obvykle jsem podrážděná a vadí m

Dobrý den, moc se omlouvám, zda to píši do špatné kategorie, ale nevím přesně, kam to zařadit... Poslední dobou se mi to stává častěji. Najednou se mi začne točit hlava a tak nějak hýbat celý obraz. Bolí mě oči, všechno se mi přibližuje a oddaluje, deformuje se to... Občas i začne černat a nemůžu nic pořádně zaostřit. Jsem hrozně podrážděná a je mi špatně. No a pak mě začne hrozně bolet hlava. Trvá to někdy i více hodin a když jsem zkoušela prášky na bolest, nepřešlo to... Hrozně mi vadí hluk a světlo a cítím se špatně i po psychické stránce... Na bolest hlavy trpím už docela dlouho a nikdo mi neřekl, co by to mohlo být. Nejprve to bylo jen slabé. Teď je to nesnesitelné. Migréna to ale prý není... Ještě mne napadlo, zda by s tím nemohly souviset stavy z dětsví, které přetrvávají dodnes, kdy se mi najednou přežene přes hlavu taková "tlaková vlna" a na chvíli nic neslyším, mám hrozně divný pocit s očima, pořádně nevidím a nemůžu dýchat. Občas se k tomu přidávalo i černání obrazu, nával horka a divné bušení srdce (obvykle před tím obrovská bolest na hrudi a pak srdce začalo bušit nějak divně, ale jen na chvíli). Také se mi při tom občas stane, že najednou necítím nohy. Jdu, ale necítím to. Vadí mi to, hlavně, když se to stává téměř každý týden. Moje praktická lékařka nepatří k těm nejlepším a všechny hned odbyde. Mě opakuje, že to nic není, ale jestli něco, tak žaludeční vředy... Mě se to nezdá. Co by to mohlo být?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jen podle popisu bohuže nejde urči přesnější diagnosa, ale určitě byste měla navštívit neurooga, který vyloučí všechny možné tělesné příčiny. Pokud budou vyloučeny, ještě doplní i vyšetření na očním - bez těchto dvou lékařských vyšetření budete nadále žít v nejistotě a tělesném dyskomfortu, proto, prosím, vyšetření neoddalujte a vypravte se po objednání nejprve na neurologii. Můžete i bez doporučení obvodního nebo se jej pokuste změnit, jakmile lékař nedává důraz na potíže pacienta a zlehčuje je, nemá jeho důvěru a pacient by se měl postarat, aby se dostal k někomu, kdo jeho důvěru bude mít. I toto (důvěra v lékaře) je totiž součástí léčení těla a duše. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: