Černý povlak na jazyku

Dobrý den, asi před 10 dny jsem si všimla, že mám černý povlak na jazyku. První jsem si myslela, že je jen od něčeho zabarvený, ale povlak mám pořád. Na internetu jsem četla, že černý povlak může napovídat o vážném poruše vnitřních orgánů. Ale zhruba ve stejnou dobu, kdy jsem si povlaku všimla jsem začala užívat léky proti padání vlasů, které mi už asi 4 měsíce hodně padají, které mi doporučil kožní lékař. Jde o tablety methionin a potírací vodu Alpicort F, dále doplňky stravy jako zinek a biosil plus. Tak by mě zajímalo, jestli to není pouze reakce na tyto léky, nebo zda si mam raději zajít na vyšetření. Děkuji Jana

Odpověď odborníka:

Dobrý den, s velkou pravděpodobností jed o reakci na užívané léky. Pro jistotu o jazyku informujte svého lékaře, podívá se na něj a pokud to bude nutné, stanoví další postup (změna nebo vysazení některých užívaných přípravků, případně nějaké vyšetření, pokud by nález na jazyku ukazoval na nějaký zdravotní problém).

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: