Fleky na kůži

Dobrý den.Mám velké fleky na kůži ( na zádech ).Při každém navlhčení se mi kuže loupe.Strašně mě záda svědí.Používám krém Exipial.ale napomáhá to.Dekuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud se kůže loupe a svědí, mohlo by se jednat o ekzém, kde by pomohl krém s kortikosteroidy, který Vám může předepsat kožní lékař. Lépe promazávat vaselinou žlutou (pokud snesete mastné), vhodný je i ambiderman krém (dá se koupit v lékárnách, kde míchají masti), není tak mastný, spíše hydratuje ale dle obrázku by v úvahu připadalo i plísňové onemocnění, kde by pomohla antimykotika - např. Canesten, Imazol, ale tyto projevy většinou nesvědí. Navštivte kožního lékaře , vzhledem k tomu, že máte postižena celá záda zřejmě jen promazávání nestačí a je nutné stanovit správnou diagnózu. LRJ

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: