Hlen s přísměsí krve ve stolici

Vážení doktoři, ráda bych využila možnosti se zeptat, co by mi mohlo případně být. Je to tak týden, kdy mám někdy pocit, že musím jít na velkou, ale když tam přijdu, tak ze mě vychází pouze plyny a jen malý kousek světle až tmavě hnědého hlenu s troškou přísměsí krve. Všimnu si toho po té, co i když odešli jen plyny, tak se utřu a vidím to na toaletním papíře. Když jdu během dne na velkou a stolici mám, tak je normální, tuhá. Ale před 2 týdny jsem brala antibiotika a měla přitom silný průjem asi 4 dny (vždy s velkou bolestí břicha). Průjem jsem tedy přiřadila k těm antibiotikům a navíc jsem zrovna menstruovala, takže jsem krev neřešila, jelikož tam prostě byla. Doprovázelo mě to velkými bolestmi, ale ty jsem také přiřazovala k menstruaci, jelikož jí mam vždy velmi bolestivou. Nyní již týden a půl antibiotika neberu, průjmy netrpím (předtím jsem na to brala Imodium) a bolesti v břiše se objevují jen zřídka (přikládám to k tomu, že jsem třeba něco špatného snědla). Problém tedy vidím v tom hlenu, který se objevuje v malém množství na toaletním papíru. Má hnědavou průheldnou barvu a uvnitř se táhne trochu krve. Co by to mohlo být? Pořád doufám, že to je jen něco, co se připisuje těm antibiotikům, protože jinak mám o sebe samozřejmě strach. Děkuji za Váš názor! Je mi 25 let

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vaše obtíže mohou být způsobeny jak dozníváním antibiotik, tak i například tuhou stolicí či nevhodnou stravou. Doporučoval bych proto kontrolu na gastroenterologii. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: