Krvácení při norethisteronu

Paní mudr., mohla bych se zeptat.Začala jsem krvácet. mimo cyklus.Už jsem se ptala-vysadila jsem po domluvě s mudr.antikoncepci.Paní doktorka nasadila norethisteron,udělala utz a zjistila cystu 3,5*2cm.Píchla mě i nějakou injekci.Od středy beru norethisteron,krvácení přestalo,ale chytají mě křeče do břicha a dnes jsem opět začala krvácet.Vzala jsem si ještě ibalfin na bolest,ale mám strach,že opět krvácím a mám bolesti břicha.Nevímzda se obávat té cysty,může být zhoubná a může i při braní noreth. stále špinit.Též mám obavy z bolesti toho břicha.Včera ustali sami,ale dnes už jsem musela užít ibalgin.Pokud by cysta praskla,může mě to nějak ohrozit?Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá Pavlíno, při užívání Norethisteronu by jste krvácet neměla. Cysta může prasknout, nebo se zvětšovat a svou přítomností může narušovat hormonální rovnováhu a způsobit krvácení. Prasknutí (ruptura) cysty může být bez příznaků, ale také může dojít ke krvácení do malé pánve a vyžaduje to operaci. Vzhledem k tomu, že máte bolesti, krvácíte i přes terapii a máte ultrazvukem potvrzenou cystu, tak bych určitě neotálela a zašla ihned na pohotovost. Držte se.

MUDr. Barbora Müller
MUDr. Barbora Müller

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Nemocnice Ostrov

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: