Mdloby

Je mi 20 let a studuji medicínu prvním rokem. Když jsem na pitevně, často se mi zatmí před očima, roztočí hlava a jsou na mě mdloby. Nejčastěji se to stává ve chvíli, kdy stojíme a posloucháme přednášejícího. Rozpitvané tělo mi samozřejmě vůbec nevadí, krev také ne, naopak mě to velmi zajímá. Proto si myslím, že problém bude v mém mozku, který si tyto situace nějak zafixoval a neskutečně mi brání ve studiu, protože abych předešel úplnému omdlení, musím ihned přestat poslouchat, začít myslet na něco jiného, napít se a sednout si. Znám příčinu omdlení - nedostatečné zásobení mozku kyslíkem, ale mě by zajímalo, jak zabránit tomu, aby k tomu vůbec docházelo. Teď, když vím, že se mi to stává, myslím na to velmi často a někdy je mi na omdlení třeba i doma když se jenom učím anatomii. Je mi trapné to říkat ve škole, nikdo jiný s tím problém nemá, proto Vám velmi děkuji za jakoukoli radu.

Odpověď odborníka:

Je třeba dbát na dostatečný přísun tekutin, pokud možno sedět, nebo stát u okna. Lze-li to, tak se vyhýbat zátěžovým situacím podobného typu, což je ve škole asi obtížné.
Jedná se nejspíše o reakci vegetativního systému. podpůrně by bylo vhodné užívat magnesiové tablety, v dostatečné dávce, i 1 gram denně.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: