Močové problémy

Dobrý den, dcera 4 roky měla potíže poukazující na zánět moč. cest, odebraná moč byla v pořádku, po týdnu přetrvávajících potíží, znovu vyšetření moče, vše bylo negativní, akorát se zjistily četné bakterie (U_LKC 1-5, U_ERC 0,0 10 ˇ6/1, U_EPITSC 1-5, U_BACTSQ četně) dle dětské dr. vše v pořádku, bez další léčby, pouze urinal a brusinky, prý to odpovídá nějakým genitálním bakteriím. Dcera má od té doby stále potíže s častým močením a pořád si chytá na oblast genitálií. Na nic si nestěžuje, ale někdy jde močit i dva krát během 5min. Nikdy tyto potíže neměla, můžete mi poradit, kam se obrátit? Je tato neléčba v pořádku při zjištění četných bakterií? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Halino. Jelikož bakterie se v okolí genitálu vyskytují běžně, diagnostika zánětů močových cest se o jejich počet neopírá. Naopak bílé krvinky (leukocyty) se v moči ani v okolí močové trubice nevyskytují, proto jejich přítomnost v moči podezření na infekci močových cest zvyšuje. Ve výsledcích Vaší dcery je hladina leukocytů normální, nikoli zvýšená. Nicméně k úplnému vyloučení infekce je ale vždy nutné odebrat moč na kultivační vyšetření, to nevím, jestli bylo u Vaší dcery provedeno. Pokud je i toto negativní, je infekce nepravděpodobná. Časté močení a bolest nebo pálení při močení u dětí může znamenat i jiný problém, například v oblasti vagíny (přerůst bakterií, kvasinky), nebo parazitární onemocnění střeva (roupi). Je třeba toto vyšetřit. Obraťte se buď na praktickou lékařku, nebo na dětského gynekologa. Hezký den.

MUDr. Hana Černá
MUDr. Hana Černá

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Dětské oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pivem proti osteoporóze
Články: Pivem proti osteoporóze
Známe ho všichni a téměř...
Nespecifické střevní záněty: co jíst a čemu se vyhnout
Mononukleóza
Články: Mononukleóza
Mononukleóza je infekční...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Jaký vliv má alkohol na krevní cukr? Odpovídá MUDr. Jana Urbanová
Histologie
Články: Histologie
K čemu slouží histologické...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x