Noční pocení, křeče v lýtkách, oteklé kotníky

Muž 60let má následující potíže: noční pocení, křeče v lýtkách, oteklé kotníky. Nedávno preventivně na krvi - vše měl v pořádku, jen cukr měl hodnotu 6,20.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, takové obtíže vyžadují bližší interní vyšetření. Noční pocení provází jak různé infekce, tak prosté změny vnějších teplot nebo poruchy termoregulace, křeče v lýtkách přicházejí jak při křečových žilách (varixech), tak při poruchách rovnováhy elektrolytů, které zase mohou mít různé příčiny. Oteklé kotníky mohou souviset s křečovými žilami nebo poruchami žilní funkce nohou obecně, nebo také mohou signalizovat srdeční nedostatečnost...zde tedy příčiny obtíží nezjistíme a nezbývá, než aby manžel probral své obtíže se svým praktickým lékařem nebo internistou.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
křeče v nohou | Od: Änna | 24.4.2012 12:23
Mám křeče v nohou už delší dobu,před 4roky jsem měla úraz kostrče a otřes mozku s krvácením do mozku jsem po operaci prsu,mám bolesti v břiše,byla jsem operována na břišní kýlu a ženské problémy jestli jsou to srůsty nebo znovu kýla,nosím kýlní pas,bolí mě kolena mám artrozu v kloubech všude,užívám hormonální terapii,léky na tlak,a litozin na klouby,jinak b komplex a začnu brát vitavenon
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: