Pálení rtů a v ústech

Dobrý den, chtela bych se zeptat na svoji babičku. Již delší dobu jí pálí rty a v ústech, lěkaři nám na to nikdy nic neřekli. Babička však málo pije, cca 0,5 l denně a užívá lék Menstinon Valeant. Děkuji za odpověd z čeho jí pálí rty a co proto můžeme udělat.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, já bych tipovala na to, že jí nějakým způsobem může toto způsobovat právě lék, který bere. Pokud je to v menší míře a dá se to vydržet, asi není důvod lék měnit, ale pokud ji to velmi obtěžuje, požádejte lékaře, zda by se nemohlo vyzkoušet, zda potíže nejsou od léku a aby lék vyměnil za jiný se stejnými ůčinky. Pokud by se situace po změně neupravila (nechat cca měsíc na projevení-se účinku), muselo by se pátrat dál (nejspíše na stomatologii podrobnějším vyšetřením). Pokuste se babičku motivovat ke zvýšenému pití /může ji z toho "nepití" po čase bolet hlava nebo dojít ke zahuštění krve a jiným problémům/. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: