Pokožka hlavy

Dobrý večer paní doktorko, prosím Vás o radu, jsem zoufalá! Vzhledem k mé pracovní době a náplně práce, nemám možnost návštěvy kožního lékaře, protože paní doktorka mě v tomto roce neobjedná. Před 2-mi měsíci jsem si koupila vlasový doplněk DonaHair. Po týdnu užívání jsem se kompletně osypala, jelikož trpím atopickým ekzémem a na většinu látek jsem přecitlivělá, okamžitě jsem vysadila. Bohužel po dalším týdnu se mi objevily malé lupy ve vlasech, tedy jen na hranici vlasové pokožky, a to od spánku kolem ucha až dolů na krk. Pokožka svědí a kůže se mi loupe a praská. Měla jsem podezření na seberhoickou dermatitidu, ale příznaky se mi nezdály stejné.. Koupila jsem si SKIN-CAP shampoo, ale žádné zlepšení. Prosím pomozte! Mockrát děkuji a přeji příjemné svátky! Renata

Odpověď odborníka:

Ve vašem případě může jít i o projev atopického ekzému, bohužel, z volně prodejných přípravků není tolik možností, jak toto léčit, ale můžete zkusit šampon Mediket Ictamo a na ložiska bez vlasů mast Hydrocortizon. Při větším svědění pak lze použít i antihistaminika (Zodac, Zyrtec, Claritine..).

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Svalové záškuby Vážená paní doktorko, chtěl bych se zeptat, jestli svalové...
  • Vyhřezlá ploténka Chtěla bych se zeptat.Je mi 30 let a zjistili mi že mám...
  • Streptokokus pyogenes Již po páté tento rok mám v krku (v hrtanu) streptokoka...
  • Nerostou mi vousy Obracím se na Vás s radou. Je mi již 19 let a brzy mi bude...
  • Naražené rameno Prosím Vás o radu ohledně úrazu ramene. Předevčírem večer jsem...
  • Seroxat Ráda bych se zeptala na návykovost SEROXATU ? Jak je nebezpečný pro tělo...
 
Naposledy čtené: