Pomočování v noci i přes den, porušené nervy, invalidní důchod

Jsem zedník, a pomočuji se v noci i přes den, používám plenky, práce se vykonávat nedá, prakticky a hlavně psychicky je to nemožné. Diagnoza je špatná, mám porušené nervy, takže náprava těžko, zajímalo by mně tedy, co s tím, léčím se roky a marně, dostanu tedy invalidní důchod? Jak je to s lidmi, co trpí inkontinencí. Dá se vykonávat nějaká práce v plínkách? Nedokážu si představit jaká. Kdo zaměstná člověka, co se musí co 2 hodiny přebalit. A pohyb v plínkách taky nic moc, a psychicky, hrůza, to se nedá utajit. Jak je to tedy s inkontinencí a invalidním dúchodem?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Přemysle! Dotaz ohledně invalidního důchodu položte reviznímu lékaři, ale jestli se nepojí k inkontinenci další potíže, neřekl bych, že to bude důvod k přidělění plného důchodu. Co 2hod měnit plíny mi nepřijde tak hrozné, někdo chodí co 2 hod na záchod (pokud pijete dostatečně, je to vlastně normální). Noste volné kalhoty, nemyslím že by bylo nutné, aby to všichni věděli. Určité řešení nabízí i permanentní močový katetr, pak by pružná hadička odváděla moč do pytlíku, který byste mohl nosit třeba na noze. Poraďte se s urologem o této možnosti.

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x