Říhání u kojenců

Dobrý den,v nějakém pořadu jsem slyšela,že se kojenci nemusí dávat říhat po kojení,že si žaludek a tělíčko poradí samo.¨Mají se po kojení položit na bok.Ale ze své zkušenosti/i jiných maminek/vím,že to nemůže být pravda.My máme s tím trápení,když si neříhne,tak má bolení bříška nebo blinká. A je nějaké řešení krom tabletek a kapiček jak předejít nadýmání u tak malých dětí?Správné kojení a nějaké rady či cvičení?Já osobně s malou cvičí,ž natahuji opatrně nožičky stlačím k bříšku a narovnáme zpet.Nebo teplé obklady na bříško nebo jemnou masáž.Jaký na to máte názor?Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, proiti nadýmání je dobré rozhodně nechat odříhnout, potom masáže bříška ve směru hodinových ručiček, cvičení s nožičkami, také je vhodné nechat co nejčastěji dítko kopat nožičkami samotné (nezavinuté)a pod dozorem je nechat nějakou chvíli ležet na bříšku. Nadýmání také předejdete, když se vy, jako maminka (pokud kojíte) budete vyhýbat nadýmavým potravinám (brokolice, cibule a česnek, paprika, rajče, čerstvé pečivo a podobně - přesný výčet najdete na všech serverech s maminkovskou problematikou) a také mléku a mléčným výrobkům, které podporují nadýmání u dětí. Mě se osvědčilo nahřát plenu a položit ji dítěti na bříško a nebo polštářek s peckami třešní nahřát v mikrovlnce a v obale (v pleně) je položit na bříško dítěte. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
kapičky | Od: Helena | 8.10.2015 11:13
Já jsem u syna zkusila snad vše :( Stravu jsem si hlídala, techniku kojení konzultovala...odříhnutí a fenykl je samozřejmé... nakonec pomohly až kapičky Espumisan, které konečně ulevily a plyny šly lépe ven. K tomu jsme bříško masírovali mátovým olejem.
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: