Ryma

Dobry den,moje dcera(21měs.)ma od podzima stale rymu.Je to takova ta zelena.Chodíme často k lékaři a vždy je diagnostikovana viroza.Na ORL take nezjistili žadné vážné onemocnění.Moc nás to trápí,nemužeme chodit do kolektivu.Taky se moc nevyspíme kvuli stíženemu dychání.Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Pokud je rýma žlutá nebo zelená, nejedná se o pouhou virosu, ale bývá vždy přítomná bakteriální superinfekce. Pokud tato infekce trvá už tak dlouhou dobu, bylo byvhodné přeléčení antibiotiky, ev. autovakcínou. Určitě používejte nosní kapky (např olynth . nepálí), abyste předešli přestupu zánětu do středouší..

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Žluto-zelená rýma | Od: Helena | 1.12.2014 11:56
Dobry den,
moje dcera(12měs.)má od září stále zelenou rýmu. Chodíme často k lékaři a převážně dostaneme antibiotické kapky a poté když už jsme tam byli potřetí, tak jsme dostali antibiotika. Opět to mělo stejný efekt. Rýma ustoupí max. na tři dny a už jedeme od začátku.
Samozřejmě používáme mořskou vodu, odsáváme vysavačem. Také jsme používali různé kapky, ale ty se jí již bojím dávat, abych jí nezničila sliznici.
Jsem už zoufalá. Manžel chce mít dceru doma, že to není obyčejná rýma a já se bojím, že když jí budu izolovat, tak její imunita půjde do háje!! Poradíte mi prosím, zda mohu při této rýmě chodit občas ven? Ona horečky nemá!! Nevím, co mám udělat proto, aby jí bylo dobře. Jak dlouho to potrvá!! Byla tak hodná. Teď neustále dýchá pusou a od miminka při kojení chroptí!


reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: