Suché sliznice

Dobrý den, moje matka 54let před časem vysadila hormonál.léčbu Lady Bon. Od té doby cítí sucho v krku (až bolest)a částečně i sucho v očích. Můžou tyto problémy souviset s vysazením prášků?Jsou vhodné nějaké byliny např. proskurník na zvlhčení?děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Dobrý den, tyto obtíže se po vysazení hormonální substituční léčby (HRT) a jakékoli jiné HRT mohou objevit/vrátit. Podstatou HRT je dodávání ženských pohlavních hormonů, jejichž tvorba klesá v klimakteriu, přičemž tyto hormony ovlivňují i zvlhčování sliznic. Bylinná léčba je možná, poraďte se o vhodných přípravcích v lékárně. Sucho v očích a krku však může mít i jiné příčiny - od nedostatečného zavodnění organismu přes zánět sliznic až po poruchu tvorby slz či slin. Proto by bylo vhodné, kdyby se maminka poradila s ošetřujícím lékařem, aby se určila příčina obtíží.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: