Svědí pálí a nateklá pochva

Prosím nevím co mám dělat a doma to říct nechci:/ před 2 týdny jsem měla pohlavní styk a celkem to bolelo a od te doby mě svědí pochva a o pár dní mě natekla a ted už mě svědí je nateklá a sem tam i pálí ale není to nonstop je to hlavně večer nebo když jsem v klidu ... ted jsem začala brat nějaké tabletky antibakteriální ktere jsou dostupné v lékárně jsou tam jen 3 .. doufám že to pomuže protože pokud ne tak už nevím co mam dělat mam strach jestli to není nejaka nemoc :(

Odpověď odborníka:

Lízo, pokud tyto volně prodejné tabletky nepomohou, doporučím Vám navštívit Vašeho gynekologa, který Vám provede výtěr pochvy a ihned zjistí, o co se jedná, spíše bych se přikláněla ke kvasinkové infekci, nebo přemnožení nějaké bakterie. Tento stav nemusí mít souvislost s Vámi udávaným pohl. stykem před dvěma týdny. Pokud chcete mít jistotu v prevenci pohlavních chorob, doporučím vždy při pohlavním styku užívat kondom.

MUDr. Kristýna Jiříčková
MUDr. Kristýna Jiříčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Monse spol, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Zkušenost | Od: Neznámá | 11.4.2016 22:51
Dobrý den, trápil mě stejný problém. Po návštěvě gynekologa jsem se dozvěděla, že se jedná o kvasinkovou infekci. V lékárně jsem zakoupila Clotrimazol a 2x denně ho použila. Problémy odezněly a vše je v pořádku. Rozhodně nebylo na škodu začít všude s sebou tahat vlhčené intimní ubrousky, protože třeba ve škole/práci se žena těžko dojde osprchovat.. A celkově zvýšená hygiena neuškodí. ;)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: