Svědivá vyrážka v obličeji a vypadávání vlasů

Vážená paní doktorko, již půl roku mě trápí problém, se kterým jsem již byla u lékařů, ale dali mi jen pomocné přípravky. Tvoří se mi vyrážka (ne akné) v obličeji (nejvíce pod očima) a na prsou a řídnou mi vlasy v koutech. Kožní lékařka mi naordinovala Neocapil a Eryfluid, ovšem obtíže nezmizely, naopak po eryfluidu je kůže ještě více svědivá a podrážděná. O vlasech mi bylo řečeno, že se jedná o androg. alopecii, na gyn. hormonální testy neprokázaly, TSH delší dobu udržován v normě. Jde spíše o to, že osoba, se kterou sdílím domácnost má zhruba stejnou dobu stejné problémy, u lékaře nebyla (bez alergií, zdrav. problémů,neužívá HA). Proto prosím o radu: Nemůže se jednat o nějaké infekční, přenosné onemocnění? Popř. jak to léčit? Je mi 21 let, mám hypotyreózu, beru HA a Letrox, alergii mám pouze na kovy a bodnutí hmyzu. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Co se týče padání vlasů, pak jde skutečně o androgenní alopecii, nemusíte mít patologický nález v hormonálních testech, ale vaše vlasové kořínky reagují citlivěji, je to vlastnost daná geneticky. Pokud užíváte antikoncepci, měla by to být ta, která má současně antiandrogenní efekt). vyrážku nejsem schopna posoudit, na infekční příčinu se mi to moc nezdá, ale nejlepší by bylo poslat fotografii.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: