Vřed na dvanácterníku

Již více jak půl roku mám bolesti břicha v oblasti žaludku...byla jsem na různých vyšetřeních,odběru krve atd..byli mi zjištěny vředy na dvanácterníku a zánět žaludku..dostala jsem tabletky Helicid a doporučenou dietu...pokud si více pročítám informace o vředech a zánětech více méně všude se píše,že se při léčbě používají i nějaká antibiotika...tak jsem s toho zmatená můžete mi to prosím objasnit?...Chtěla bych se i zeptat zda li po dobrání léku které beru dvakrát denně po dobu 14 dní se mi aspoň malinko uleví...jsou dny kdy žádnou bolest necítím a jsou naopak dny kdy mám průjem,křeče...v tom lepším případě mě jen nepříjemně pobolívá oblast dvanácterníku..jsou vůbec takové křeče při vředech dvanácterníku normální?.Je možné aby se vřed zhojil za 14 dní po dobrání léků?.Paní doktorko hrozně se bojím,že mi ten vřed praskne,myslíte,že když už byla léčba zahájena tak díky tabletkám už se vřed bude jen uzdravovat a prasknutí nehrozí?Ještě poslední dotaz zda li můžu pít mléko a jíst normálně mléčné výrobky jako jogurty atd..děkuji moc

Odpověď odborníka:

Vředová choroba se standartně léčí tak jak popisujete, tedy dietou a tabletkami např. zmíněným Helicidem. Pokud je při gastroskopickém vyšetření ze vzorku vředu prokázána bakterie, která se někdy podílí na vzniku vředu, přesně řečeno Helicobacter pylori, přidává se k helicidu ještě kombinaci antibiotik. Ve vašem případě asi k průkazu Helicobactera nedošlo, v tom případě není potřeba antibiotika podávat.
Pokud byla léčba zahájena, k prasknutí vředu by dojít nemělo. Mléko a mléčné výrobky není potřeba ve stravě dramaticky omezovat. Popisované bolesti mohou patřit do obrazu vředové choroby.

MUDr. Miroslava Stará
MUDr. Miroslava Stará

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Havlíčkův Brod, Nemocnice Havlíčkův Brod, interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+17 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: