Vyrážka na těle

Dobrý den,asi týden po dobrání antibiotik(penicilin) se mi po těle objevila vyrážka ve tvaru flíčků,které svědí a po okrajích později zasychají a loupou se.Lupenkou ani ekzémem jsem nikdy netrpěla.Přikládám foto.

Odpověď odborníka:

Podle fotografie se nedokážu vyjádřit, není ostrá. Mohlo by jít o tzv. pityriasis rosea - příčina je virová. O alergii na antibiotika s největší pravděpodobností nejde.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x