Zahnědlá kůže v rozkroku

Dobrý den, už delší dobu mě trápí svědění a neobvykle hnědě zbarvená kůže v oblasti rozkroku. Teď už asi 3 týdny používám dvakrát denně Canesten krém, svědění sice vymizelo, ale barva kůže zůstává. Myslím, že vyléčené to není a kdybych přestal Canesten aplikovat, tak by se nepříjemné svědění vrátilo. Máte prosím nějakou radu jak dále postupovat? Děkuji

Odpověď odborníka:

To nahnědlé zbarvení může mít více příčin: fyziologická pigmentace těchto partií, kvasinková či plísňová infekce, bakteriální infekce (erytrasma). S tím prvním případem se nedá nic dělat, na druhou i třetí možnost by měl zabrat např. batrafen krém aplikovaný 2x denně po dobu 3 týdnů. Samozřejmě je třeba omezit zapářku těcho oblastí, nosit vzdušné prádlo i kalhoty. I po proběhlém onemocnění může dlouhou dobu přetrvávat nahnědlé zbarvení kůže .

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+10 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x