Zrudnuti, pálení obličeje

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat několikrát za den mi zrudnou lìčka a brada a většinou to pálí a cítím že se mi pomotavá hlava.Beru prasky na srdce (concor 5mg)a antikoncepci (lunafame),byla jsem s tìm u praktického lékaře a zkoušely jsme vystřídat prášky na srdce (asi za 1o dnů jsem vystřídala další 3druhy léků ale bylo to ještě horší a srdce se mi po nich bouchalo jak o život)nakonec jsme nasadily znovu concor.Paní doktorka mi nakonec řekla že jsme ženy a že červená lìčka nám sluší a že s tìm nic nenadělám .Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Prchavé zarudnutí s palčivostí na tvářích může být způsobeno některými léky s vasodilatačními vlastnostmi (rozšiřování cév), může být hormonálního původu, ale může být i psychicky navozené. Zkuste střídavé obklady teplejší kratší dobu a chladnější delší dobu(heřmánkové, Jarischův roztok)

MUDr. Jitka Dobešová
MUDr. Jitka Dobešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Dermatovenerologická ambulance Nemocnice Šternberk

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x