Zavřít
uLékaře
Stáhněte si mobilní aplikaci uLékaře.cz
Lékařská poradna a objednání
Nainstalovat
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Podmínky užití

1. Provozovatelem projektu uLékaře.cz (dále také jen „uLékaře.cz“ a/nebo „Projekt“, čímž se rozumí jak webové stránky dostupné na www.ulekare.cz, dále také mobilní aplikace a profily na sociálních sítích, jakož i další připojené služby) je společnost uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051, sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17. Společnost je zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze, sp. zn. C.262183. Obsahem projektu uLékaře.cz jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Jedná se zejména o články z oboru zdravotnictví a zdravotnické péče určené pro širokou veřejnost, informace o probíhajících akcích spjatých s tématem zdraví a odkazy na jiné odborné stránky, organizace, odborníky a zdravotnická zařízení a dále také Poradna lékaře.

2. Projekt je chráněn zejména ustanoveními zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském a ustanoveními občanského zákoníku.

3. Projekt může obsahovat obchodní sdělení, která jsou označována v souladu s platnou právní úpravou, zejména pak v souladu se zákonem 40/1995. Sb., o regulaci reklamy, v platném znění.

4. Projekt uLékaře.cz v žádném případě nenahrazuje odbornou zdravotnickou péči či výkony lékaře či jiných odborníků ve zdravotnictví. Za jakoukoliv interpretaci informací z Projektu, jakož i škodu vzniklou aplikací rad či užitím informací z Projektu bez individuální konzultace s lékařem či jiným odborníkem ve zdravotnictví v rámci poskytnutých lékařských či jiných odborných výkonů nenese provozovatel odpovědnost.

5. Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Výslovně upozorňujeme, že Poradna lékaře v žádném případě nenahrazuje lékařskou či jinou odbornou péči a nejedná se o individuální konzultaci s lékařem či jiným odborníkem ve zdravotnictví; slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou individuální péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny. Pro užití Poradny se přiměřeně uplatní článek 4. těchto podmínek.

6. Dotazy posílané do Poradny lékaře slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které Provozovatel zveřejní.  Dotazy uživatelů, kteří Poradnu využívají v rámci mobilní aplikace, zaměstnaneckých či obdobných benefitů, zveřejňovány nejsou.

7. Dotazy a odpovědi lékaře jsou pro zveřejnění vždy pseudonymizovány (je zobrazeno pouze jméno, které uživatel uvedl jako křestní; skutečná identita uživatele však před zodpovězením dotazu není zjišťována ani nijak verifikována) a plné znění dotazu uživatele, jakož i odpovědi lékaře. Přílohy, které uživatel Poradny zašle do Poradny v rámci dotazu, nejsou na stránkách nikdy zveřejňovány. Přílohy jsou zpřístupněny pouze zdravotnickému týmu (lékař, sestra). Doporučujeme, aby uživatelé veškeré údaje z příloh, které nechce zdravotnickému týmu zpřístupnit, tyto údaje začernil či jinak znepřístupnil.  Jsou zpracovány dotazy pouze těch uživatelů, kteří udělili souhlas ke zpracování svých osobních údajů, a to včetně zvláštní kategorie údajů (o zdravotním stavu). Se Zásadami ochrany osobních údajů Projektu uLékaře.cz se můžete seznámit zde.

8. Dotazy v poradně podléhají úhradě. Cena je vždy závislá na rychlosti odpovědi či na jiných podmínkách, zveřejněných provozovatelem v rámci Projektu (jeho ceníku).

9. Odpovědi na dotaz jsou sdělovány v uvedené době daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v režimu 24 hodin, 7 dní v týdnu. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, přestože uživatel splnil podmínky stanovené provozovatelem pro zodpovězení dotazu (úhrada, souhlas se zpracováním osobních údajů, anonymizované zveřejnění dotazu a odpovědi a soulad dotazu s účelem Projektu a Poradny lékaře), poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.

10. Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz a mobilní aplikace uLékaře.cz; provozovatel si vyhrazuje možnost zajištění jiného způsobu komunikace v případě výslovného zájmu a souhlasu uživatele, jak je stanoveno v bodě 11.

11. Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení v případě zájmu a uděleného souhlasu uživatele. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživateli komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením však zařizuje výhradně Provozovatel. V případě takovéto objednávky společnost uLékaře.cz zajistí kontakt na zařízení a termín vč. jeho připomínky, případně poskytne obecné informace týkající se pojištění či potřeby úhrady či spoluúčasti za poskytnuté výkony a služby, v ostatním však je partnerem uživatele již konkrétní zdravotnické zařízení.

12. V případech, je-li uživatel ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může takový uživatel v postavení spotřebitele podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také může uživatel v postavení spotřebitele využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

13. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu k webovým stránkám a mobilní aplikaci. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: Duben 2020