Plastika křížového vazu v koleni
Dobrý den, prosím Vás, chtěl bych se zeptat jaké je riziko, že už nebudu sportovat a jaká negativa tento zákrok obnáší? Mám za sebou šití menisku (omlouvám se, ale Vaše odborné termíny neznám), na tomto zákroku jsem byl 16.7.. Od té doby koleno mám lehce nateklé a pořád teplé i když ho leduji. V... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Po artroskopii občas dochází k reaktivnímu zánětu výstelky kloubu, což by se mělo upravit většinou chladem... Celá odpověď
Možné těhotenství?
Dobrý den pane doktore, prosím Vás o radu ohledně možnosti těhotenství. Poslední MS mi skončila 30.10.2012 a 31.10. a také 3.11. proběhl s mým přítelem nechráněný pohlavní styk (ejakulace ale pouze na mě, ne dovnitř). Od rána 4.11. (pouze jedna noc od druhého nechr.pohl.styku) mě ale pobolívá v podbřišku... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Bolest pod žebry nevypadá na gynekologickou příčinu,navštivte praktického lékaře,aby vás vyšetřil a rozhodl... Celá odpověď
Brneni leve ruky
prosim o vysvetleni vyrazu -neurogenni oslabeni ve svalech hypotenaru i inteross,svalech/ deliberace n. uln.sin. v lokti. Čeka me nutne operace,nebo je jine Ř řešeni?dekuji Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dbrý den, elektromyografista doporučil operařní uvolnění lokteního nervu levé ruky. Jiné řešení asi v... Celá odpověď
Puchýře po vypalovaní bradavic
Dobrý den, byla jsem na vypalování bradavic dusíkem, byla jsem upozorněna že se mi objeví puchýř, který musím propíchnout a vymačkat krev, jsem ale neskutečný srab tak se chci zeptat zda existuje jiná možnost jak se puchýře zbavit bez bolesti. předem děkuji :) Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Můžete nechat puchýř zaschnout a nic s tím nedělat. Pouze v případě, že by puchýř byl bolestivý při došlapu,... Celá odpověď
Dotaz na CT páteře
Dobrý den, mohla byste mi prosím laicky vysvětlit závěr CT vyšetření - změny charakteru erosivní osteochondrosy v etáži L5/S1. ploténka s plošnou prominencí max.mediálně naléhající na dur. vak nad odstupem kořenů S1 bilat..foramina v této etáži zúžená na podkladě degenerace disku,bez obliterace. Co to... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, na CT páteře máte degenerativní změny, tedy výrůstky, známky opotřebení páteře., mírně i výhřez... Celá odpověď
Bulky na žilách na rukou
dobrý den paní doktorko mám trošku problém se svýma rukama:-) na hřbetu ruky se mi na žílách začaly dělat pidibouličky které se mi zvětšují a táhnou přes zápěstí až do pulky paže. je jich čím dál víc a jsou větší. má obvodní lékařka mi na to řekla že to jsou křečové žíy na rukou a když jsem se ptala... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Je třeba řádné vyšetření, nález vidět. Může se jednat o drobné křečové žilky na rukou, které se nyní... Celá odpověď
Otok předkožky
Dobry den, mam strach o sveho pritele. Pri delsi soulozi se mu vytvori vzduchova bublina na penisu pod zaludem, kdyz ma stazenou predkozku. Pri odezneni erekce se vse vraci do normalu. Neptala jsem se ho primo, ale z vyrazu jsem poznala, ze mu ta bublina prekazi v pokracovani, proto jsme museli vzdy... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Nejspíše jde o zúženou předkožku. Otok vzniká při těsném přetažení. Další močností je reakce na složky... Celá odpověď
Noční pocení, psychika
Dobrý den, už asi měsíc a půl mě trápí noční pocení. Určitě musím podotknout, že se u mě projevily úzkostné stavy. Chodím k psychologovi, beru léky - Zoloft a Neurol. Můj stav se již zlepšuje, přesto se ráno budím propocená, né výrazně moc, spíš mám navlhlou noční košili a trochu zapáchám. Byla jsem... Zobrazit více
Dobrý den, pocení s úzkostnými stavy souviset může, možná v tom hrají roli i hormony. Pokud máte... Celá odpověď
EMG k vyloučení myastenie
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby u jednoho neurologa, vyšlo na EMG pozitivně testování na Myastenii a u druhého vyšlo negativně? První neurolog vysílal el. impulzy do svalů přes elektrody, druhý jehlou. Závěr lékaře byl, že se myastenie nepotvrdila. Při prvním vyšetření mi byl nasazen... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, záleží na použité metodě vyšetření. K diagnostice myastenie se mimo EMG užívá i serologické... Celá odpověď
Zlomenina kotníku
Dobrý den, pane doktore, můj dotaz vyplývá z následující situace: jsem 8 týdnů po úraze - zlomenina vnějšího kotníku S8260. 1 týden dlaha, 3 týdny pevná sádra, pak rentgen ukázal hojení, mini. svalek a navíc se ukázalo i hojení na straně vnitřního kotníku. Na dalších 10 dní dlaha, teď jsem týden po... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Rehabilitace je jistě vhodná. Při dobrém rtg snímku po 6 ti týdnech postupně zátěž do plného zatížení. Celá odpověď
Dlouhodobý Kašel
Dobrý den, již cca 12 let trpím suchým, dráždivým kašlem. Kašlu někdy více, někdy méně, ale stále, zima, léto, noc, den. Snad trochu více ve vlhkém prostředí. Vždy se mi trochu uleví při teple a větru. Kašel vychází spíše z krku než z průdušek. Mnohdy mě nutí na zvracení a kýchání. Byl jsem na vyšetření... Zobrazit více
Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Zdravý člověk kašel nemá, nějaká příčina tady být musí. Pokud jste... Celá odpověď
Otok podbřišku
Moji dceři (22let) po cvičení ve fitness do druhého dne otekl podbřišek. Přes noc splaskl, ale v průběhu dne podbřišek znovu otéka , zvětšuje se a celý jakoby padá.Je to už 4.den co se to tak děje. Dnes navštívila gynekologa, ten vyloučil gynekologické potíže.Vyslovil podezření na porušený úpon a předepsal... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Může se jednat o kýlu nebo alespoň tzv. diastasu tedy odsun přímých břišních svalů od sebe Samotný... Celá odpověď
Neustávající bolest
Dobrý den, již od dětství mě trápí bolesti zad, nyní jsem v péči oddělení rehabilitace a léčby bolesti od února 2012 doposud.Ráda bych znala názor na léčbu. A také bych ráda věděla, co níže uvedené pojmy znamenají. RTG se závěrem:sinistroinklinace Lp,spondylarthrontické změny LpI.st,akcent.osteochondosou... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Změna osy bederní pateře a změny ve smyslu artrozy meziobratlových kloubů. Degenerativní změny mezi... Celá odpověď
Insomnia
Dobrý deň, prosím o radu pre môjho manžela, ktorý už dlhšiu dobu zle spáva. Má 68 rokov. Berie lieky na hypertenziu a je po operácii ľadvín, na ktorý problém tiež dlhodobo užíva lieky. Z týchto dôvodov by nerád užíval lieky aj na tento problém. Čo v oblasti homeopatie, alebo prosím o inú radu. Ďakujem Zobrazit více
Dobrý deň, ďakujem Vám za otázku. Potrebovala by som vedieť viac o charaktere ťažkostí Vášho manžela.... Celá odpověď
Otěhotnění v době braní HA
Dobrý den, potřebuji poradit. Beru HA Daylette (24 bílé aktivní pilulky +4 zelené neaktivní) pravidelně. V době braní předposlední bílé pilulky jsem měla styk a přítel se do mě udělal. Menzes jsem měla po týdnu od styku 2 dny v očekáváném termínu, ale to tak mívám běžně při braní Daylette. A teď jelikož... Zobrazit více
Dobrý den, byla jste před otěhotněním chráněna během užívání aktivních bílých tablet tak i během následného... Celá odpověď
Epulis
zdravím,v těhotenství se mi udělala na horním patře boulička-epulis,byla jsem na chir.stomatologii.,kde mi doporučuli chir.odtsranění po porodu.Bohužel se moc bojím zákroku,není možná nějaká jiná léčba?nikdo mi pořádně ani neřekl,co to obnášía co to je....momentálně kojím,nebude mít vliv na kojení?děkuji... Zobrazit více
Dobrý den, není se čeho bát. Píchne se místní znecitlivění, které se může při kojení používat -to jsou... Celá odpověď
Jedná se o astma?
Dobrý Den jaké příznaky má astma?? Můžete mi prosím příznaky astmatu napsat co možno nejpodrobněji?? Je možné, že tyto příznaky patří právě k astmatu? Trpím hlenovitým kašlem po ránu, po fyz. námaze, po stresu, pálením žáhy, dále únavou, svěděním v krku a na patře, rychle se zadýchávám, trápí mě Změny... Zobrazit více
Dobrý den, omlouvám se, ale popsat podrobně všechny příznaky astmatu vč. celé jeho klasifikace zde není... Celá odpověď
Bolesti zad a antidepresíva
Dobrý den, při změnách počasí, tlaku atd. a někdy i jindy mě strašně bolí celá záda. Pomáhá mi Ibalgin nebo Neurol. Doktorka mi předepsala antidepresíva. Chci se zeptat zda jsou antidepresíva nutná nebo vhodná k léčbě bolestí zad. Také jsem přemýšlela o homeopatikách - myslíte že by to bylo dobré ?... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, antidepresiva mají své místo v léčbě bolestí zad, záleží na klinickém nálezu, doprovodných... Celá odpověď
Natekle ucho
dobry den mam dotaz rano jsem se probudil a bolel mě ušní boltec do odpoledne se to zhoršilo mam na boltci jokoby strup nebo spiš opar ucho mi nateklo a bolí nevite co by to nohlo být dekuji jestli je to važne nebo ne Zobrazit více
Dobrý den, na dálku není diagnosa možná /jde o nějaký druh zánětu, budou potřeba antibiotika a ty jsou... Celá odpověď
Naražená kostrč a únik moči
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Před 14 dny se mi zatočila hlava a upadla jsem zadní částí těla na schody, ale tak že jsem si narazila kostrč a NA RTG mám nález - snížení disku L5/S1 , incip.def. spondylosa. Dr. mi dal čípky od bolesti Indometacin 50 mg, ale moc mi nepomáhají. Od tohoto týdne... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Mohlo by to mít souvislost, ale popsaná deformace páteře není moc výrazná, takže je to spíše méně pravděpodobné.... Celá odpověď
Darování krve
Dobrý den, chtěla bych darovat krev, ale nevím, jaká to má negativa. Mohla byste mě, prosím, seznámit s podrobnostmi okolo darování krve? Děkuji... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Je správné, že jste se rozhodla, že chcete být dárkyní krve. Krev můžete darovat na příslušné transfúzní... Celá odpověď
Endokrinologie
Dobry den, Paní doktorko měla bych dotaz byla jsem u lékaře který mi našel na obou lalocích hypoechognní ložiska vpravo prům. 7mm vlevo 8mm. Ložiska hladkých kontur lehce zvýšené vaskularizace. Jinak je struktura žlázy pravidelná, vaskularizace je přim. V ložiscích drobné mikrokalcifikace. Laloky hraniční... Zobrazit více
Dobrý den, struktura štítné žlázy ze sona není nijak směrodatná, vždy pouze doplňující, měla byste mít... Celá odpověď
Endrokrinologie
Posílám doplňující nalez lékaře který mi našel na Pravý lalok je vel. 22x29x49mm. Levý lalok je vel. 20x20x45mm. zajímá mě jestli se nejedna o nádor děkuji Zobrazit více
Dobrý den, nádor se nedá určit z ultrazvuku, při podezření je potřeba odebrat kousínek tkáně na rozbor... Celá odpověď
Atrofie části svalu
Dobrý den, paní doktorko, vrtá mi hlavou, proč mi v těhotenství atrofovala část čtyřhlavého stehenního svalu na pravé noze, přesněji řečeno dolní část vastus lateralis. Nález po porodu přetrvává, dokonce se mi zdá ještě výraznější - mám v té noze úplně jasně vidět prohlubeň. Žádné jiné neurologické... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, teoreticky asi mohlo dojít k útlaku n. femoralis zvětšenou dělohou. Zajděte na neurologii,... Celá odpověď
Zlatý Stafylokok - léčba ATB nebo Autovakcínou
Dobrý den, byl mi zjištěn zlatý stafylokok z krku, nikdy jsem nic podobného neměl, ani v rodině. Jsem pravidelný dárcem krve, prakticky bez nějakých nemocí. Doktorka mi chce nasadit léčbu ATB, ale dočetl jsem se o Autovakcíně, protože ATB nemusí vždy zabírat. Za posledních 7 let jsem měl ATB 4x vždy... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Jako pacient máte plné právo se rozhodnout, jakou léčbu podstoupíte a máte také svobodnou volbu lékaře,... Celá odpověď