Lek na astma
dobri den chci se zeptat dostali jsme lek SINGULAIR ale nam nikdo nerekl ze mame astma a ja si to nemyslim jen jsme nemocni dele co myslite jde s toho vyplynout ye jak dlouho ted kasleme tak mame astma Zobrazit více
Samotný kašel ještě samozřejmě neznamená, že máte astma. Ale někdy se tyto léky podávají i jako doplněk... Celá odpověď
Antibiotika - nefunguji??
Dobrý den, v sobotu mě začalo bolet v krku. Začala jsem se léčit sama, užívala jsem tantum Verde. Nemoc zdálo se, že ustupuje, avšak ještě menší bolest v krku byla, tak jsem zašla k lékaři. Ten mi ihned nasadil ATB (Penbene 1500 000). Od pondělí je tedy užívám a teď nastává můj dotaz. Je normální, abych... Zobrazit více
Doporučuji znovu kontaktovat lékaře, ke zlepšení by mělo dojít kolem 3. dne antibitické terapie. Celá odpověď
Nervová slabost při horečce
Dobrý den, při onemocněních s horečkou nebo zvýšenou teplotou pociťuji prakticky vždy jakousi nervovou slabost, labilitu - ale nejedná se o nervozitu, občas spíše směrem k plačtivosti (i když nepláču). Fyzické projevy onemocnění (i bolestivé - bolení kloubů, v krku, v uších, kašel až "vykašlání plic")... Zobrazit více
Konkrétní choroba, která by se takto projevovala neexistuje, ale můžete mít určitý sklon k depresivnímu... Celá odpověď
Keloidní jizvy
Dobrý den, asi před pěti lety jsem byla na odebrání 3 znamének a zbyly mi po nich pouze světlejší křížky. Nyní jsem byla na dalším odběru znamének, ale protože jsem přestěhovaná, tak u jiného lékaře. U každého šití mi praskl minimálně jeden steh, ale to mi řekli že je v pořádku. Když to viděla prvně... Zobrazit více
Velmi záleží na tom, ze kterého místa na těle se znaménko odebere a do jaké hloubky se zákrok musí udělat.... Celá odpověď
Pooperační problém
Dobrý den, před 16-ti dny jsem podstoupila odstranění dělohy.Po návratu z nemocnice mi však začaly velké problémy.Po operaci bylo vše v pořádku,ale už předposlední den pobytu v nemocnici jsem pociťovala velké a časté nutkání na močení.Lékař mi na to řekl,že uvidíme.Pořád mám nucení na močení,navíc mi... Zobrazit více
Po odstranění dělohy se tento problém vyskytuje u velké většiny pacientek, Močové cesty s tímto zákrokem... Celá odpověď
Bolest žebra
Dobrý den, pane doktore, již 4 den mě bolí dole pravé žebro a bolest jde až do zad. Především při námaze, například rychlé chůzi. Problémy s trávením nemám,nezvracím ani problém s močením nemám. U lékaře jsem byla hned druhý den, na krevních testech a moči je vše v pořádku jen trošku bílkovin v moči,... Zobrazit více
Podle vašeho popisu to vypadá na jaterní či žlučové onemocnění, rozhodující bude to ultrazvukové vyšetření.... Celá odpověď
Podvázání žaludku
Dobrý den, mám 44 let a vážím 135 kg. Mám problém s klouby, beru prášky na zvýšený tlak. Můj problém je v tom, že mám co 2 hod hlad a ovoce nebo zelenina mě nezasytí. Chtěl jsem se informovat na podvázání žaludku, kam se mám obrátit a kolik se platí. Děkuji. Zobrazit více
Podvaz (bandáž) žaludku se provádí jen u vybraných pacientů. V případě, že pacient není schopen vůlí... Celá odpověď
Vyrážka na těle
Dobrý den, chtěla bych poradit. Asi před 8-9 týdny se mi objevila vyrážka v místě pod prsem, která se postupně zvětšuje. Nejprve to byl malý flíček jako kdyby mě něco štíplo. Nyní největší flek má asi 1,5 na 1,2cm a je uprostřed barvy kůže a je ohraničen suchou červenou vyrážkou. Občas to svědí, ale... Zobrazit více
Podle popisu a fotografie by se mohlo jednat o pityriasis rosea. Není to nic závažného, pravděpodobně... Celá odpověď
Právo na zdravotní dokumentaci
Byl jsem specialistou odeslán k vyšetření ledvin na CT.Výsledek byl pak tomuto specialistovi odeslán. Má můj obvodní lékař, který vede veškerou moji zdravotní dokumentaci, právo vyžádat si od specialisty tento výsledek? Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Ano, váš praktický lékař má právo a jistě by měl mít vaši dokumentaci k dispozici, není problém si tyto... Celá odpověď
Hypotyreóza v tehotenstve
Pán doktor, chcem poprosiť o radu. Práve som začala 13.tt a screningovým vyšetrením gynekologičky mi bola zistená autoimúnna thyreoiditída - hypotyreóza. Bola som u endokrinológa, kt. nasadil liečbu L-Thyroxin 75 1 tabl. Mám vysoké hodnoty TSH 47 IU/ml (norma v našom lab. do 4,0) a FT4 je 7,75 (norma... Zobrazit více
Bohužel, na tuto otázku vám nejsem schopna odpovědět, vše záleží na tom, jaké byly vaše hodnoty thyreoidálních... Celá odpověď
Blokace levé lopatky
Dobrý den,mám dotaz už po druhé se mi zablokovala levá lopatka a musela jsem na pohotovost na injekci na uvolnění.Mám roční dítě které musím zvedat,ještě samo nechodí.Obvodní dr.mi řekl že je to od krční páteře a doporučil mi nějaké cviky na posílení.Bohužel nevím přesně jaké a nevím kde je vyhledat?Mohly... Zobrazit více
V tomto případě je nutné, abyste absolvovala léčebnou rehabilitaci (doporučí ortoped) a tam vám na základě... Celá odpověď
Opakující se mononukleoza
Dobrý den, před měsícem se u mě objevila infekční mononukleoza. Doktor mi řekl, že se jedná o anginu a předepsal mi antibiotika, zkolabovala jsem v čekárně a byla hospitalizována v nemocnici po dobu 5 dní. Strávila jsem 3 týdny doma, poté jsem šla na odběr krve a výsledky dopadly dobře. Mohla jsem tedy... Zobrazit více
Může jít o reaktivaci infekce, ale i o běžnou virosu, rozhodně dodržujte klidový režim a navštivte lékaře. Celá odpověď
Železo v krvi
Dobrý den hodnoty železe v krvi mám 25,4 mám podstoupit další vyšetření? Zobrazit více
Dobrý den, pokud se jedná o koncentraci železa v krvi, je to hodnota zcela normální. Hezký den. Celá odpověď
Koleno bolest
Dobrý den, při ohnuté noze v koleně mám po 15 min bolesti jdoucí od kolena do půli stehna po vniřní straně. Bolest trvá už 6 měsíců a stupňuje se. Nijak mne neomezuje při běžném pohybu ani při sportu, ale poslední týden koleno i oteklo. Kde je problém? Díky za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, pravděpodobně se může jednat o poškození měkkých struktur kolene. Doporučoval bych proto... Celá odpověď
Vlčí zrno
Dobrý den, prosím o radu. Na konci září se mi udělalo na očním víčku vlčí zrno. Měla jsem hodně oteklé oko a pak mi paní doktorka na očním vypustila trochu maz. Mazala jsem opthalmo framykoinem a později opthalmo hydrocortisonem. Po třech týdnech jsem si měla koupit blefagel na hygienu víčka, tím si... Zobrazit více
Dobrý den, nemusíte mít strach. Přestavba tkání víčka trvá opravdu kolem tří měsíců. Doporučoval bych... Celá odpověď
Děložní čípek
dobrý den, prave jsem se vratila z pravidelne prohlidky na gyn. chodim kazde 4 mesice na kontroly, nyni jsem ve 29. tt, pred rokem a ctvrt jsem byla na konizaci cipku. Dnes mi pan doktror rekl, ze zvenku tam trochu bileho vidi, ale ze to muze souviset se zmenami v tehotenstvi a ze by to tak spatne nevidel..... Zobrazit více
Dobrý den, změny na děložním čípku jsou v možné i během těhotenství a bohužel i po provedené konizaci.... Celá odpověď
Dotaz - endokrinologie
Dobrý den, mám cca 20 měsíců po porodu a stále mi hodně padají vlasy. Proto jsem si udělala test na štítnou žlázu. Hodnoty jsou thyreoid. stim.h. 5, 172 mU. CHtěla jsem se zeptat, jaké jsou to hodnoty a zda půjde o dlouhodobější léčbu? Zda bych mohla mít problémy s otěhotněním? Velmi děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, hodnoty bohužel bez klinického vyšetření mnoho nevypoví. Doporučoval bych proto znovu kontrolu... Celá odpověď
Kliční kost
Dobrý den, je možné, že se mi zvětšila kliční kost?Nemám ji zvětšenou po celé délce ale jen to polozakončení u krku u té "jamky" mám pocit, že jsem to nikdy větší, jak to druhé neměla, na pohmat to nebolí ale je to znatelné od té druhé, ale zdá se mi to divné, nemůže to mít souvislot se štítnou žlázou.Obvodní... Zobrazit více
Dobrý den, kosti samozřejmě během života rostou, někdy se mohou zvětšit např. po úraze atd. Doporučoval... Celá odpověď
Nevíme co to je a z čeho to může být
Prosím Vás o radu. Tátovi se udělala vyrážka na břiše a nevíme z čeho by to mohlo být.Nejdříve to byly jen malé červené flíčky jako od komára ale ted to má spíše fialovou barvu a bílou hlavičku.Nevíte co by to mohlo být?Děkuji moc za odpověd Zobrazit více
Dobrý den, mohlo by se jednat jak např. o pásový opar či pouze alergickou vyrážku. Doporučoval bych... Celá odpověď
DMAE, Lecitin, Piracetam
Dobrý den, poslední dobou se cítím unavený a potřeboval bych se více soustředit, mj. musím hodně přemýšlet a studovat. Slyšel jsem, že mozkovou aktivitu, paměť a kognitivní schopnosti příznivě ovlivňují přípravky jako DMAE + Lecitin. Chtěl bych se zeptat, zda lze zdravému člověku tyto přípravky doporučit,... Zobrazit více
Dobrý den, doporučoval bych pouze klasické energetické nápoje (káva, energy drinks atd.), které většinou... Celá odpověď
Pohyblivý výrůstek 1 cm v konečníku
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, nahmatala jsem si pohyblivý výrustek 1cm v konečníku. Je to malá kulička, ale i tak mě velmi znervozňuje. Mohlo by se jednat i o tukovou kuličku? Děkuji za odpověď. Přeji Vám hezký den. Zobrazit více
Dobrý den, mohlo by se jednat jak o tukovou kuličku, tak například i o hemoroid. Doporučoval bych proto... Celá odpověď
Carbo medicinalis a antikoncepce
Dobry den, od pondeli mam 7 denni pauzu mezi branim HA Lindynette dneska(patek) jsem dostala silny vodnaty prujem (uz 3 krat za den) a vzala jsem si 2 tabletky cerneho uhli. Chci se zeptat jak moc bude snizet ucinek HA behem 7denni pauzy a po ni? A kdyz zacnu v pondeli s novym platickem jsem plne chranena... Zobrazit více
Dobrý den, během sedmidenní pauzy bych doporučoval se chránit i bariérovou antikoncepcí, stejně jako... Celá odpověď
Léčba spojivek přes měsíc
Dobry den,už měsíc léčím "zanět spojivek"od lékeře jsem dostal a aplikoval:Maxitrol,po te k tomu Spersallerg.Stav se nelepšil,tak ted oko proplachuji optalem,kapu Oftaquix 5mg/ml,na noc Floxal oph ung 1x3gm+Dexamethazon.Oko zarudlé,vytéká hnis,vidím rozmazaně,otok pod spodnim víčkem.Oko nesvědí,palí... Zobrazit více
Dobrý den, doporučoval bych znovu kontrolu u očního lékaře, stejně jako testy na mykoplazmata. Důležité... Celá odpověď
DISH syndrom
mám neustálé bolesti zad a ortoped mě řekl, že mám tzv. Dish syndrom, potřebovala bych vědět co to znamená a jak se bude léčit Zobrazit více
Dobrý den, jedná se onemocnění páteře, kdy dochází jak k artritickým změnám, tak i ke zvápenatění obratlových... Celá odpověď
Tečky na penise
Dobrý den, mam dotaz. Je mi 14 let a delší dobu mám takové pupínky(tečky v barvě kůže) na penise.Je jich hodně a jsou malé(o.5 až 1 mm). Potřeboval bych poradit. Předem děkuji za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, pravděpodobně se jedná pouze o mazové žlázy. Přesto bych doporučoval kontrolu u praktického... Celá odpověď