#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Náívaly horka

Gynekologie Simona Vavřinová 5.9.2010

Dobrý den, mám velké návaly horka kolikrát je mi až na odlení a neustálé bolesti v podbřišku časté bolesti hlavy. V prosinci jsem byla na operaci s čípkem chronický zánět po operaci to bylo lepší ale začíná se to znovu horšit vyšetření ukazuje že je vše v pořádku. Nemůžu užívat jakoukoliv antikoncepci... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o silný PMS (premenstruační syndrom). Doporučoval bych proto konzultaci... Celá odpověď

Streptokok

Porod Markét š 5.9.2010

Dobrý den, moc Vás prosím o radu.jsem na konci 38tt a minulý týden mi nabíral lékař kultivaci. Výsledek se dozvím v pondělí v poradně.Kdybych teoreticky porodila do té doby a výsledek byl pozitivní na streptokoka, stihlo by se ještě nějak zasáhnout?mám strach, aby to nemohlo ohrozit miminko. Asi před... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, nemusíte mít strach. Streptokoky se totiž běžně vyskytují jako mikroflóra lidského těla a... Celá odpověď

Vigantol

Doplňky stravy Ainyska 5.9.2010

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli mohu současně s užíváním Vigantolu kapek pít alkohol jestli mě se to nějak neovlivní děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, alkohol by neměl mít na užívání Vigantolu vliv. Hezký den. Celá odpověď

Dotaz na antikoncepci

Gynekologie Hanička 5.9.2010

Dobrý den, je mi 18 let a za poslední dobu jsem docela ztloustla. Našla jsem si dietoložku, která mi poradila jak kila shodit a jelikož jsem současně chtěla začít brát antikoncepci tak jsem se chtěla zeptat zda-li by byla vhodná antikoncepce Depo Provera, protože si nemusím dělat starosti abych nezapomněla... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, antikoncepce nemá na přibírání vliv, je tedy jedno, jakou zvolíte. Doporučoval bych ale výběr... Celá odpověď

Již 14 dní průjem...

Trávení Paulus 5.9.2010

Dobrý den.Mám již víc jak 10 dní průjem. Asi 3x denně ale ne vždy po jídle, je vodnatý, někdy s kusy nestráveného jídla. Žádná krev. Užil jsem po dva dny akt.uhlí - 3x denně 4tbl.- dva dny (balení 30 tbl.). Stolice byla černá z uhlí, ale stále tekutá. Uhlí nepomohlo. Nyní mám průjem světlý. Zvýšenou... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, může se jednat o reakci na změnu stravy, popřípadě i o nějakou ze střevních infekcí. Doporučoval... Celá odpověď

Zápal plic

Mozek a nervy Jiřina 5.9.2010

Chtěla jsem se zeptat,od dubna tohoto roku,mě bolí na levé straně u ramene,nejvíce mě to bolí směrem k prsu a pod levou lopatkou.Šla jsem v červnu k mému obvodnímu lékaři,který mě poslal k neurologovi.Pán doktor Sobotka mě poslal na rengen a na rehabilitace.Rehabilitace mi vůbec nepomohla ba naopak mi... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, ano, možné to je. Zánět pohrudnice je totiž někdy velmi nespecifický a může někdy vypadat... Celá odpověď

Lahka forma fimozy

Urologie peszo 5.9.2010

Dobry den, bola mi diagnostikovana lahsia forma fimozy (predkozka sa da v nestoporenom stave uplne prevliect, v stoporenom len s obtiazou a relativne bolestivo). Urolog mi povedal moznosti liecby - ciastocna obriezka, alebo "nastrihnutie" predkozky. Kedze som bol za co najmenej invazivny sposob, vybral... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, doporučoval bych spíše částečnou obřízku. Ta má několik výhod, jednak problém vyřeší jednou... Celá odpověď

Antikoncepce

Gynekologie Ivik 5.9.2010

Dobrý den! V období braní antikoncepce jsem měla nasazeny antibiotika s obsahem penicilinu a to zhruba u prostřed 21 dnů braní pilulek. V období pauzi 7 dnů mezi dalším balením jsem měla nechráněný pohlavní styk, je zde možnost otěhotnění? Děkuji za odpověď! Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, podle popisu jste již v době pauzy antibiotika neužívala, antikoncepční ochrana by tedy měla... Celá odpověď

Štítná žláza a IVF

Endokrinologie Katka 5.9.2010

Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Mám za sebou neúspěšné ivf, před kterým byla hodnota TSH 6,88. Nyní se chystám na 2. pokus IVF a hodnota TSH klesla bez léčby na 3,07 (fT4 17,8). Jsou tyto hodnoty v pořádku pro otěhotnění a zdravý vývoj miminka? Děkuji. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, normální hodnoty TSH jsou 0,37-5 a u fT4 je norma 9,8 - 23,1. Obě hodnoty jsou u Vás tedy... Celá odpověď

Brnění končetin

Gynekologie flotty 5.9.2010

Dobrý den, před měsícem jsem začala užívat hormonální antikoncepci NuvaRing,jedná se o mojí první(je mi 22) vše se zdálo být v pořádku, ale během prvního týdne mi každý večer začaly brnět nohy, občas i ruce, velice intenzivně, bránilo mi to i v usnutí. Takovéto symptomy jsem zažila jen jednou v mírnější... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, Cyklo3fort je přípravek, který zlepšuje stav cévního řečiště, jak krevního, tak mízního. Hluboká... Celá odpověď

Syfilis

Sex Archibald 5.9.2010

Dobrý den. Po delší přestávce jsem byla obvodní lékařkou poslána na krevní test. Bylo to poté,když jsem si ztěžovala na omdlívání asi jednou ročně po dobu pěti let. Test ukázal podezření na syfilis. To se ve Vinohr. nemocnici potvrdilo a byla jsem jeden měsíc hospitalizována a léčena antibiotiky.Teď... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, jedna věc je zbavit se bakterií způsobujících syfilis a druhá zbavit se následků infekce.... Celá odpověď

Bolest dolní končetiny

Ortopedie Dalibobros 5.9.2010

Spadl jsem kolenem na tupou hranu,je to už dva měsíce a stále tam pociťuji bolest,hlavně když dřepnu nebo kleknu,to pak cítím půl hodiny i při chůzi.Chci se zeptat zda je to jen stále naražené nebo s tím něco bude? Nemá to opuchlé,ani jsem neměl.Děkuji za radu Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, to zde nerozluštíme. Je potřeba nechat si koleno prohlédnout, u obvodního lékaře nebo na ortopedii. Celá odpověď

STřevní chřipka

Infekce Zuzana 5.9.2010

Dobrý den chtěla bych se zeptat před pár dny jsem měla střevní chřipku zvracení průjem zvýšená teplota tři dny potom to dostali oba rodiče i přítel chci se zeptat na to jestli je možné dostat tuto infekci zpátky když s rodiči sdílím stejný byt, nebo jestli už si tělo vytvořilo dostatečnou imunitu děkuji... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, současnou infekcí se nejspíš znovu nenakazíte, proti ní byste měla mít dost protilátek. Můžete... Celá odpověď

Kuldoskopie, kolposkopie

Gynekologie jarmila001 5.9.2010

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli ( popř. jaký ) je rozdíl mezi kuldoskopií a kolposkopií. Děkuji. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den Jarmilo! Kolposkopie je gynekologická vyšetřovací metoda, při které se prohlíží pochva a děložní... Celá odpověď

Vaskularizace rohovky?

Oči Andrejka 4.9.2010

Dobrý den, nosím 8 let kontaktní čočky (s propustností kyslíku 22), v poslední době (půl roku) jsem si všimla, že mám v bělmu více a více červených žilek. Čočky pravidelně měním a čistím, nespím v nich, chodím i na pravidelné prohlídky. Při nedávné prohlídce, jsem při koukání do toho světla, kterým mi... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den! Více červených žilek může spíše souviset s podrážděním očí, které může být způsobeno např.... Celá odpověď

Kdy po prodělané mononukleoze můžu začít pít?

Infekce Míša 4.9.2010

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat po jak dlouhé době po prodělání mononukleozy bych mohla začít pít alkohol? Játra byla hodně poškozena, hodně zvětšena též i slezina. Dieta byla přísná a dlouhá. Je to 2 roky co jsem ji prodělala. Vše sem pečlivě dodržovala. Teď už mám vše v pořádku, ale stejně bych se... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den Míšo! Pokud jsou nyní vaše játra v pořádku, alkohol v rozumné míře konzumovat můžete. Určitě... Celá odpověď

Bolest kloubů, zánět dásní

Chronická bolest Ergi 4.9.2010

Dobrý den, můj přítel má již dlouhou dobu velké zdravotní problémy. Byl u mnoha doktorů, ale nikdo mu s tím nebyl schopný nic udělat, rodiče mu nevěří, nikdo v okolí a místo podpory a pomoci ho akorát schazují a vyčítají mu to, že s ním musí jezdit po doktorech a tak. Proto bych se ráda obrátila na... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den Ergi! Obávám se, že já, takto na dálku bez možnosti vašeho přítele vidět, vyšetřit a promluvit... Celá odpověď

Nevolnost

Mateřství Lucie 4.9.2010

Dobrý den. Od malička trpím nevolností při delší jízdě autem nebo autobusem. Vždy mi pomáhal kinedryl, ale teď kojím a tak se chci zeptat, jestli existuje nějaký přípravek, který mi pomůže odstranit nevolnost a který mohu použít, i když kojím. Také bych se chtěla zeptat, jestli se dá tato nevolnost... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den Lucie! Klasické léky proti cestovní nevolnosti jsou pro vás nyní během kojení bohužel tabu.... Celá odpověď

Hyperaktivita a nesoustředění se

Péče o dítě Karolína 4.9.2010

Dobrý den, máme syna 25 měsíců, který jeví známky hyperaktivity a nesoustředění. Porod proběhl přirozeně, v termínu, po porodu dostal syn kyslík, ale nikdo mi nesdělil, po jak dlouhé době a jaký byl důvod. Od jednoho roku je velmi hyperaktivní, nesoustředí se na jednu činnost, vykřikuje, neustále se... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den Karolíno! Ve 25 měsících je váš synek ještě poměrně malý, na některé věci, například na to,... Celá odpověď

Škytání

Trávení Andrea 4.9.2010

Zdravím, je mi 16let, mám lehkou nadváhu, lékaři to vždycky připisovali tomu, že jsem si ve 12letech zlomila kostrč a dočasně ochrnula na dolní končetiny a přestala být fyzicky aktivní, ale letos v létě mi zjistili problém se štítnou žlázu (hypotyreózu). Léky na to ještě neberu, začnu někdy příští týden.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den Andreo! Škytavka bývá většinou neškodná. Jen velmi vzácně souvisí s onemocněním nitrohrudních... Celá odpověď

Podrážděná pokožka hlavy po barvení

Kožní obtíže Dena 4.9.2010

Dobrý den, mám problém s tím, že i když používám přípravky pro citlivou pokožku hlavy, již několikrát se mi po odbarvení na blond udělaly na několika místech ve vlasech malé stroupky a zarudlejší flíčky, a to i když byla barva změněna. Chtěla bych se tedy zeptat, zda to vadí a jestli to může způsobit... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den Deno! Doporučovala bych vám navštívit kožního lékaře nebo alergologa a flíčky mu ukázat. Alergie... Celá odpověď

Koleno

Ortopedie jitula 3.9.2010

Dobrý den, již pár měsíců po probuzení mi při prvních krocích přeskakuje, nebo spíš chrastí levé koleno a asi tak po 10-ti krocích mi v něm vždy křupne naskočí zpět. Nebolí to.. Ale před třemi dny mi naskočilo bez křupnutí. Ale druhý den jsem se probudila a od té doby mě dost bolí jamka pod kolenem,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Rozhodně nečekejte, že to samo přejde. Koleno nezatěžujte, buďte spíše v klidu a navštivte co nejdříve... Celá odpověď

Mazové žlázy na penisu

Kožní obtíže David 3.9.2010

Hezký den. Chtěl bych se zeptat jestli viditelnost, velikost a množství mazových žláz na penisu může souviset s častou masturbací, zapařením apod. četl jsem, že snižuje se viditelnost díky laseru(jen dočasně), ale nemůže tomu pomoci třeba nějaká mastička, sluneční léčba(psal jednou nějaký uživatel v... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Je zajímavé, že s tímto problémem se na nás obrací velmi mnoho mužů a přitom vy máte pocit, že jste jediný.... Celá odpověď

Krvácení v 8 tt

Gynekologie aichy 3.9.2010

Dobrý den, jsem poprvé těhotná, podle mého dr 8+1. když jsem přišla k panu dr,zjistil,že krvácím-u něj v ordinaci poprvé,do té doby nic. Plod byl dle dr v pořádku, nic se tam nebortilo.avšak krev byla jasně červená.Dostala jsem klasicky ascorutin a klid na lůžku. zajímalo by mě,čím to může být a jakou... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Nelze vůbec v tomto stavu určit, zda se podaří těhotenství udržet nebo ne. Dodržujte všechna nařízení... Celá odpověď

Úplné vynechání menstruace po vysazení HK-gyn nebo endokrinologie?

Endokrinologie Lenka 28 3.9.2010

Dobrý den, již od dětského věku se léčím na hypofunkci štítné žlázy. Cca od 19 jsem brala HA. Od ledna 2010 jsem HA vysadila a zatím ani jednou jsem nedostala menstruaci. Problém jsem řešila s gynekologem, kde jsme aplikovali injekce na podpoření cyklu (po té se menstruace dostavila). Po třetí injekci... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Pokud již nyní Euthyrox berete, problém bych řešila na gynekologii. Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#