Plané neštovice
Dobrý den, prosím o radu, syn je ekzematik, od čtvrtka má neštovice, nemá typický průběh, nejdříve se mu objevily 3 obrovské puchýře na rukou, velikosti cca 1 cm a až poté se objevily puchýře na krku a těle. Na krku měl jeden puchýř vedle druhého, nyní už jsou tam strupy, které mokvají, včera jsme byli... Zobrazit více
Pokud jde skutečně o neštovice, po nasazení tablet Herpesinu by se již nové projevy neměly tvořit. Nejlepší... Celá odpověď
Suchá kůže
Po operaci štítné žlázy v lednu 2010 mi začaly vypadávat vlasy a kůže začala být problematická, suchá, také se zvýšila hmotnost, podle posledních krevních výsledků hladin hormonů ŠŽ v červnu 2010 se hladiny stabilizovaly, prosím o odpověď zda se kůže a ostatní problémy upraví, když po nasazení léčby... Zobrazit více
Dobrý den - nevím, jak se zachovat - v předchozím dotaze jste psala, že je vše (kůže a vlasy) kromě hmotnosti... Celá odpověď
Jde o těhotenství?
Dobrý den, můžete mi vysvětlit tuto diagnozu: v děloze vyšší sliznice v ní dutinka o průměru 5,8mm v dutině dvě velmi drobná echa cca 2mm- plodový pol? adnexa bilat. s drobnou folikul, strukturou, cd bez volné tekutiny. Břicho měkké, prohmatané, bez hm. rezistence, bez periton dráždění graf. incip.... Zobrazit více
Ano, může jít o začínající těhotenství - pouze několik týdnů, v 5.týdnech je již vidět srdíčko a to... Celá odpověď
Downovy syndrom nebo defekt neuralni trubice
dobry den chci se optat na toto mela jsem celkem 4tehotenstvi dve z toho neuspesne a pred 7 lety se me narodila zdrava dcera a pred rokem syn s branicni kylou a dnes jsem 18+5 a vysel me bohuzel skrining pozitivni a mam tam zvysene riziko m.down 1 z 3(V TERMINU) RIZIKO NTD 1 Z 1000 NAPISI VAM I TOTO... Zobrazit více
Dobrý den, podstupte rozbor plodové vody (amniocentéza) a ten vám řekne s vysokou pravděpodobností, zda... Celá odpověď
Operace prsu
Dobrý den, maminka je již podruhé po operaci prsu z důvodu zjištění nádoru na mamografu. Po druhé operaci je týden, chce vědět, zda se má nějak šetřit nebo může vykonávat jakoukoli činnost. Každý jí říká něco jiného. Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, rozhodně se šetřit - ale každý si takové šetření představuje jinak. Není to o ležení v posteli... Celá odpověď
Co to znamena
prosim vas chtela bych se vas jeste zeptat na jednu vec co to znamena 2 mala echa cca 2mm.dekuji petra Zobrazit více
2 malá echa je označení 2 malých teček, které se v této fázi těhotenství nedají nijak přesněji hodnotit,... Celá odpověď
Kvasinky
Dobrý den, mám neustálý problém s kvasinkami. Když se problém vyskytne, zajdu ke svému gynekologovi, ten mi předepíše vždy nějaké tablety, které v tu chvíli pomohou, ale problém se znovu opakuje. V současné době se dá říci, že kvasinky mám neustále, používám různé dostupné léky, mastičky, dělám si... Zobrazit více
Dobrý den Mirko! Zkuste ještě ze svého jídelníčku zcela odstranit sladkosti, noste pohodlné bavlněné... Celá odpověď
Hustá krev
Dobrý den.Manžel je obézní a lékaři mu řekli, že má "hustou krev". Občas chodí i na tkz."pračku krve" a bere na to i nějaké léky. Zdá se mi,že je neustále unavený a když nemusí do práce, hodně často usíná.Souvisí ta únava a to "věčné" spaní s tou nemocí husté krve? A dalo by se to nějak řešit?Stále mi... Zobrazit více
Dobrý den, Tino! Podle popisu "hustá krev" a "pračka krve" si představuju nějaké nemoci, ale nechci... Celá odpověď
Ureaplasma - léčba atb v těhotenství??
Dobrý den, jsem v 11tt těhotenství. Dr. mi stěry zjistila přítomnost Ureaplasmy. Okamžitě mi nasadila FERMALAC VAGINAL 1x denně po dobu 1týdne a poté 1x týdně a předepsala mi AZITHROMYCIN-RATIOPHARM 500MG na užívání pro mě i partnera od 12tt. Mám strach, aby tyto atb neuškodili miminku. A obávám se,... Zobrazit více
Dobrý den, Iveto! Infekce ureaplasmaty vede přečasté k narušení průběhu těhotenství, možným potratům... Celá odpověď
Chemické těhotenství
Dobrý den.Dcera / 25 let /už 4 týdny neměla menstruaci.Byla u lékařky a ta jí dělala rozbor krve a na 92% vyšlo těhotenství,jako potvrzené.Dcera si dělala i sama těh.test a vyšel též pozitivní. Lékařka dceru pozvala na další prohlídku,ale řekla jí,že nic není vidět a že se může jednat i o tkz."chemické... Zobrazit více
Dobrý den, Tino! Na dálku těžko říci, ani neposkytujete dostatek informací. Pokud je nárůst HCG (zjištění... Celá odpověď
Cysta
Dobrý den, pane doktore mám uz asi 2 roky cystu na genitaliich v pravo na stydkem pysku zasahujici do posevniho vchodu Bar... presny nazev nevim.Pred 3 mesici zacla bolet a nasledne za nejakou dobu mi praskla, ale nezmizela, neboli.Existuje nejaka lecba jako napriklad leky, injekcemi, bylinkami?A z... Zobrazit více
Dobrý den, Niki! Jedná se nepochybně o cystu Bartholiniho žlázy! Když se žláza zanítí nabo se zformuje... Celá odpověď
VNS a žaludek
Dobrý den, občas pozoruji bolest (křeče) žaludku a s tím pocit na zvracení. Horší se to na lačno či po jízdě busem. Chci se zeptat, zda by toto mohl způsobit infekcí napadený autonomní nervový systém, o kterém to vím. Děkuji. Zobrazit více
Dobrý den, Markéto! Popsané potíže může způsobit narušená funkce autonomního nervového systému. Stejně... Celá odpověď
HIV testovani
Dobrý den. Ráda by jsem se zeptala jak nejrychleji mohu zjistit, že jsem HIV pozitivní.Všude se uvadí, že se musí čekat minimalně 2 měsíce, aby v tělě bylo vytvořeno dostatečné množství protilátek k provedení testu. Ale já jsem se dočetla, že existuje možnost zjištění nákazy ještě před vytvořením protilátek... Zobrazit více
Dobrý den, Zuzano! U nás se běžně testují protilátky proti HIV jako "první kolo" (skríning). Pozitivity... Celá odpověď
Menstruace
Dobrý večer chtěla bych Vás poprosit o radu. Moje dcera má 13 a má měsíčky. A říkala mi,že je má 3 den a že je má černo červené barvy a že je nemá nic moc silné. Někdy má více a někdy méňě,nebo vůbec na vložce. Tak se chci zeptat jestli je to normální nebo jestli s ní mám navštívit gynekologa. Děkuji... Zobrazit více
Dobrý den, Gabrielo! V případě pochybností je na místě vyhledat gynekologa. Zvláště u dívky, která... Celá odpověď
Pruhledný lepkavý výronh
Dobry den Chtel jsme se zeptat, pokazde kdyz jsem s pritelkyni a libame se, nebo jen jdeme a drzime se za ruku z penisu mi zacne tect pruhledny lepkavy vyron, totez se stava pri predehre. Nevim jestli je to nemoc, nebo je to normalni,ale vim ze je to neprijemne. Dekuji za odpoved Zobrazit více
Dobrý den, Marcusi! Jde nepochybně o tzv. "kapku lásky", typický projev mužské sexuality. Při silném... Celá odpověď
Noční směny
Dobrý den už dlouhodobě dělám noční směny. Je to už něco přes rok a jedná se o 12hod. noční směny 4-5dní v týdnu..Chtěl bych se zeptat jestli to může mít nějaký negativní vliv na mé zdraví..Předem děkuji za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, Michale! Hodnocení vlivu nočních směn na zdraví je obtížné, zvláště na dálku. Zdraví Vám... Celá odpověď
Orbitopatie jedné oční bulvy
Zdravím prosím o názor zda je možné abych při hypertyreoze měla zvětšené jen jedno oko , druhé také otéká , slzý, je zarudlé ale není vystouplé , sono očí ukázalo na vypouklém oko zvětšené hodnoty nervů nad hranici normy ale jinak tam píše pan doktor vše ostatní v pořádku i bulvy že jsou stejně velké... Zobrazit více
Dobrý den, Berunko ! Pokud začínají po thyrozolu ustupovat obtíže, rozhodně bych nelámal hůl. Podrobným... Celá odpověď
Opalovací prostředky
Dobrý den, prosím o radu,jaký kvalitní prostředek k opalování k moři. Prosím také o radu, jakým způsobem se označuje kvalita ochrany na opalovacích pristředcích. Vím, že tento dotaz přímo nesouvisí s poradnou, ale věřím, že u Vás najdu kvalifikovanou odpověď. Přeji hezký den. Petr z Č. B. Zobrazit více
Dobrý den, doporučit lze jakýkoliv komerční prostředek, který chrání proti UVA i UVB. Co se kvality... Celá odpověď
Adipex retard
Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho je Adipex, tedy jeho účinná látka, detekovatelná v krvi. Chodím darovat krev a tak by mě taky zajímalo, jak dlouho musí být vysazený Adipex, než k odběru půjdu. Děkuji Vám. Zobrazit více
Dobrý den. Léčivou látkou je Phenterminum resinatum. Jedna tobolka obsahuje 75 mg Phenterminum resinatum,... Celá odpověď
Dávkování léku OSPEN400
Dobrý den,chci poprosit o radu.Lékař předepsal dceři Ospen 400...má angínu,kdy dávkování na příbalové informaci je na jejich 17.4kg a věku 4let napsžno 3x1 odměrka suspenze(3ml),v lékárně mi slečna na krabičku napsala toto dávkování.Lékař však mně a ve správě uvádí 6ml.3xdenně...tak ted nevím jak Ospen... Zobrazit více
Dobrý den, pro začátek použijte nižší dávku a nesrovnalost co nejdříve konzultujte přímo s ošetřujícím... Celá odpověď
Alergie po štípnutí hmyzem
Po štípnutí hmyzem do očního víčka mám zarudlé oční bělmo a začínám vidět na to oko jako v mlze. Štípnutí hmyzem léčeno mastí ophthalmo-hydrocortison a dexamethasone wzf polfa. V roce 2008 jsem měla operaci šedého zákalu. Mám umělé čočky. Po operaci léčeno kapkami Tobradex. Mám naději, že vidění se upraví? Zobrazit více
Dobrý den, nemusíte mít strach. Pokud se jedná pouze o alergickou reakci, mělo by se vidění upravit.... Celá odpověď
Bolesti a křeče v lýtkách
Dobrý den, asi 6 let beru HA. Už několik let mám problém s křečemi a bolestí v lýtkách. Lýtka mám velice citlivá - i na dotek. Mnohdy se mi stává při rychlejší chůzi, že se musím zastavit, abych mohla jít dál z důvodu bolesti v lýtku/ách. Občasné křeče mě budí i v noci. Věnuji se převážně jízdě na kole... Zobrazit více
Dobrý den, křeče v lýtkách se kromě nedostatku vápníku a hořčíku objevují hlavně také při přítomnosti... Celá odpověď
Zácpa u dítěte
Mám dvouletou dceru, která má zhruba 2 měsíce problémy s vyprazdňováním. Stolici má jednou za 4 dny, stolice má normální barvu, tuhou konzistenci. Při samotném vyprazdňování , které trvá 30-45 minut, dcera pláče, bouchá se bříškem o podložku. Dětská Mudr. doporučila sirup Lactulosa, ten nezabírá. Vyprázdní... Zobrazit více
Dobrý den, kromě uvedeného můžete zkusit ještě teplé obklady na bříško a jemně masírovat bříško po směru... Celá odpověď
Bursitida
Dobrý den, v dubnu jsem si při práci na zahradě namohl levé rameno. Pořád mě bolelo až jsem nakonec zašel k ortopedovy a ten mi našel bursitidu. Bolest je taková pálivá a někdy se zdá rameno mírně ztuhlé ale můžu s ním jakkoliv hýbat a není na něm žádný otok ani zarudnutí. Dostal sem prášky Nimesil ale... Zobrazit více
Dobrý den, bez ohledu na to, kam jste objednán či ne, informujte svého lékaře, že léčba nezabírá. Lékař... Celá odpověď
Opakovany samovolny potrat
Dobry den, rada bych se zeptala. Behem uplynulych 2 let jsem prodelala 3 samovolne potraty. 1. v 11. tydnu, 2. v tydnu 10. a 3. (byla to dvojcata) ve 12. tydnu. Vsechna ma nezdarena tehotenstvi maji spolecnou vec, a to, ze se plody prestanou vyvijet zhruba kolem 8. tydne, zemrou ve mne a pak... Zobrazit více
Dobrý den, při 3 potratech máte právo (a lékař povinnost), vás poslat na specializované vyšetření právě... Celá odpověď