Anasarka
Jak se léči uvedena nemoc.a jake prevence lze dělat .a co hrozi za nebespeči pacientovi? Zobrazit více
Dobrý den! Anasarka znamená otok celého těla. Tento příznak se vyskytuje nejčastěji u pacientů trpících... Celá odpověď
Krční páteř/závratě
Dobrý den, potřebovala bych Vaši radu ohledně zavratí spojené s tlakem na temeni hlavy a na zvraceni. Byla jsem přijata do nemocnice. Bylo provedeno CT mozku, kde nález přiměřený, difuzní kraniální hyperostosa. Na rtg páteře C6 7 bočně překryty stínem ramene, susp.mírnější degen.změny C5-7, unkovert.arthrosa... Zobrazit více
Dobrý den! Vaše potíže jsou velmi pravděpodobně způsobeny zhoršeným prokrvením zadní části mozku, které... Celá odpověď
Nespavost a zlé sny
Dobrý den, přibližně tak rok mě trápí nespavost a zlé sny. Pracuji v nemocnici na oddělení,kde prognóza vyléčení pacienta je malá a tak se velice často setkávám s bolestí a beznadějí, která končí smrtí. K tomu všemu před třemi měsíci v mé rodině došlo k závažnému smrtelnému onemocnění.. Od té doby se... Zobrazit více
Dobrý den Petro! Vaše potíže jsou velmi pravděpodobně důsledkem značného psychického zatížení - máte... Celá odpověď
Zubní můstek
Dobrý den,mám prosbu.Necelý týden na můstek na který jsem nemohla vůbec kousat a bolest na celé půlce tváře.Včera jsem byla u paní zubařky,která mně zuby malinko obrousila,ale problém trvá stále.Divila se,že se ještě nesetkala s pacientem,který by měl problém s můstkem.Sice se koukání o malinkou zlepšilo,ale... Zobrazit více
Dobrý den Jitko! Bolest může být způsobená špatně padnoucím můstkem, rozvojem zánětu v jeho okolí nebo... Celá odpověď
Astma
dobri den chtela jsem se jen zeptat jak se zjištuje že dite je astmatik? z krve? vyšly nam testy z krve že je vše v normalu jen imunita slabši tak bereme rybomunyl ale jinak žadna alergie tak proto se patm jak se zjištuje astmatik? Zobrazit více
Dobrý den Ivano! Na astma se u dětí pomýšlí při opakujících se potížích - záchvatech dušnosti s hvízdavým... Celá odpověď
Růst chloupků
Dobrý den, Prosím o radu. Již několik let mám problém s nežádoucím ochlupením, zejména okolo prsních bradavek, ale také na podbřišku a tváři. Můžete mi poradit, na jakého lékaře se mám obrátit a čím to může být způsobeno ? Děkuji. Zobrazit více
Příčiny jsou genetické nebo hormonální. Doporučuji hormonální vyšetření u gynekologa, aby se vyloučila... Celá odpověď
Prudká bolest
Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Už třetí noc jsem se probudil s velkou bolestí, první noc to bylo v pravem rameni, druhou noc nahoře v žaludku a dnes uprostřed v zádech a levém lokti. Nenechá mě to spát, ale později přes den to zmizí a vzhledem k tomu, že cestujeme Asií, bojím se, že to s tím má... Zobrazit více
Dobrý den, Štěpáne! Podle vašeho popisu se domnívám, že by bolesti mohly být způsobeny problémy s páteří,... Celá odpověď
PRAVIDELNÁ KONTROLA U GYNEKOLGA
Dobrý den, měla bych prosím otázku. Dá se zjistit rakovina děložního čípku pravidelnou kontrolou u gynekologa? Docházím každý půl rok na preventivní prohlídku, gynekolog mi vždy dělá běžné vyšetření z důvodu prevence. Nedávno jsem na takové prohlídce byla, výsledky prý dopadly dobře, ale chce udělat... Zobrazit více
Dobrý den! Záleží na tom co máte na mysli pod pojmem "obvyklé vyšetření". Stěr z děložního čípku je součástí... Celá odpověď
Bolesti ledvin, končetin
Dobrý den, již 4 měsíce mám problémy s bolestmi horních a dolních končetin, předcházelo tomu cca. již rok bolest v oblasti ledvin, zj. když jsem měla naplněný moč. měchýř, ale nyní bolí zř. ledviny neustále, bolí mě také v podpaží a v třísle, většinou je to tupá bolest a nejvíc jí cítím přes noc. Již... Zobrazit více
Dobrý den! Píšete, že "chodíte k doktorům", bohužel nevím, jaká vyšetření a s jakými výsledky jste už... Celá odpověď
Nekončící rýma..
Dobry den, uz 14 dni smrkam husty zeleno-zluty sopel, moje lekarka mi delala vytery nos+krk - negativni, 7 dni si kapu Pamycon - zlepseni jen velmi male. Trochu pokaslavam, obcas vykaslu hlen (stejne jako z nosu). Celou dobu jsem bez teplot a dalsich obtizi. Alergik nejsem. Nevite, co s tim? dekuji za... Zobrazit více
Dobrý den! Doporučovala bych přidat k Pamyconu nosní kapky, např. Nasivin a mukolytikum na rozpouštění... Celá odpověď
Zvětšená uzlina po angíně
Dobrý den, dcera je týden po angíně. Brala Zinat 250 z důvodu, že nezabíral penicilin. Měla hodně zduřelou levou podčelistní uzlinu. Nyní bez obtíží. Pouze je uzlina ještě hmatná asi 1,5 cm. Na pohled vidět není . Pouze je cítit pohmatem. Za jak dlouho úplně zmizí? Nebo je možné, že se úplně nezatáhne? Zobrazit více
Dobrý den! Někdy trvá delší dobu než se uzliny po odeznění zánětu opět zmenší. K úpravě stavu by mělo... Celá odpověď
Clostilbegyt
Dobrý den, prosím, je lepší užívat předepsanou dávku 100mg Clostilbegytu ve dvou nebo jedné dávce denně? Myslím tím např.vzít si jednu tabletu ráno a jednu večer. Děkuji za odpověď. Anka Zobrazit více
Dobrý den! Domnívám se, že obě varianty jsou možné, konzultujte ještě vašeho gynekologa. Celá odpověď
Boule
dobrý den chtel bych se zeptat asi před třemi dny jsem si nahmatal na začatku zadku takovou tvrdou bouli velikosti asi třešně při sezení ležení me nebolí jen když na ni zatlačím zajímalo by mě co to může byt a co by jste mi poradil dekuji Zobrazit více
Dobrý den! Domnívám se, že se bude jednat o bulku z tukové nebo vazivové tkáně. Pokud je tlak na ni bolestivý,... Celá odpověď
Endometrioza
Dobrý den.Dceři byla diagnostikována endometrioza.O co se přesně jedná a jaké to bude mít následky, případně omezení.Dceři je 27 let.Děkuji. Zobrazit více
Je to onemocnění, které může vést k nepříjemným stavům - hormonální dysbalance, poruchy menstruačního... Celá odpověď
Bolesti v podbřišku
Dobrý den, chci se zeptat na můj problém. 13.6.2010 jsme se s přítelem mazlili a on mě pravděpodobně škrábl nehtem uvnitř pochvy nebo do děložního čípku, protože jsem pak chvíli, i když ne moc, krvácela a od té doby mě pobolívá oblast pupku, která pokračuje svislou cestou jakoby k močovému měchýři, ale... Zobrazit více
Yaz a Mastodynon
Dobrý den, snižují kapky Mastodynon spolehlivost antikoncepce Yaz? Děkuji za vaši odpověď. Zobrazit více
Tento preparát může ovlivňovat hormonální hladiny, proto doporučuji doplňkovou antikoncepci. Celá odpověď
Odsunutí menstruace
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda můžu k odsunutí mensturace před plánovanou dovolenou užívat Norethisteron i když mám 8měsíčního syna, kterého ještě 3x denně kojím. Zobrazit více
Norethisteron při kojení rozhodně nepoužívejte. Vhodnější je užívání čistě gestagenní antikoncepce (př.... Celá odpověď
Suchý nos
Dobrý den, už pár měsíců mě trápí loupání kůže na nose.Mám ho velmi zarudlý.Navíc se mi teď začlou loupat i obočí.Zkoušel jsem pár krémů (Nivea,Dove,Eucerin..)ale bezvýsledně.Nevíte,co by mi mohlo pomoci?Děkuji za radu Knill Zobrazit více
Mohlo by jít o tzv. seborrhoickou dermatitidu či jiný kožní problém, doporučuji svěřit se do rukou dermatologa,... Celá odpověď
Afty
Dobrý den, mám od malinka pylovou alergii. Nyní když vše kvete mám nateklé oči, rýmu. Užívám Zodac, ale nyní se mi udělalo v ústech asi 5 aftů, tak by mě zajímalo jestli to může mít s alergií nějakou souvislost. Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, může a nemusí, kloktejte šalvějovou tinkturou (v lékárně koupíte, např. Florsalmin) nebo navštivte... Celá odpověď
Vyloučení RS
Výsledky MR - při ventr.okraji prod.míchy je v jednom axiálním T2 scanu patrné lehce hypersignální ložisko vel.6mm/není patrné na sagitálních T2,ani ve FLAIR sekvencích/,MM kouty jsou volné,v průběhu nn.VIII.bez patrných patol.změn.CCpřechod norm.konfigurace.Supratentoriálně bez ložisk.změn,signál šedé... Zobrazit více
Dobrý den, ložisko je vidět pouze v jedné projekci, spíše to tedy vypadá na artefakt /technickou poruchu/,... Celá odpověď
Bolesti bederni patere
Dobry den chtela bych se zeptat na lek na ependymom. Beru Tramal 200mg ale ten my nezabyra,brala jsem ruzny tablety ale ty me nepomohly dekuji za odpoved Zobrazit více
Definitivní řešení - léčba - ependymomu spočívá v jeho odstranění. Pokud to není technicky či z jiných... Celá odpověď
Poraněný kotník
Dobrý den, Prosím o radu-jaký je postup při léčení utržených 2 vazů v kotníku?Dostala jsem nejprve dlahu na týden a teď na 6.týdnů chodící sádru.Děkuji za odpověď Zobrazit více
Nejúčinnější léčba, pokud by byly vazy úplně přetrženy, je operační - jejich sešití. Pokud se postupuje... Celá odpověď
Ureaplasma
Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na ureaplasma urealyticum, kdy mi byly po prvním testu kultivovány silně pozitivní, v dalším testu již slabě pozitivní. Lékařka mě proto nepřeléčila. Stále mě dál neustále bolí v podbřišku a mám pálivý pocit při močení. Mají ureaplasma urealyticum nějaké další příznaky?... Zobrazit více
1) Vaše obtíže mohou být způsobeny pokračující ureaplasmovou infekcí, ale i jinými vyvolavateli. Doporučuji... Celá odpověď
Cholesterol
Při náhodné zkoušce krve mi bylo sděleno, že mám vysoký cholesterol, vůbec jsem o tom nevěděla, možná již delší dobu, teď beru před spaním tabletu, ale chtěla jsem se zeptat, jak ho snížit a jak s tím žít, co jíst / nejíst. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, velmi se divím, že vám lékař nedal pražádné instrukce ohledně stravování a hned nasazuje tabletku... Celá odpověď
Po hysterektomii
Dobrý den, v září 2009 jsem prodělala hysterktomii. Při kontrole v nemocnici jsem se ptala jak mohu cvičit a pan doktor mě sdělil že jenom při močení zadržovat moč. Asi v listopadu jsem při sprchování zjistila, že mě něco vylézá z pochvy. Hrozně mě to deprimuje už i proto, že kdybych musela podstoupit... Zobrazit více
Dobrý den Evo! Měla byste se pokusit zpevnit svaly vašeho pánevního dna, podívejte se na stránky http://www.femina.cz/cviceni/cviceni-panevni-dno/5306/52 http://www.zenskapanev.cz/lecba.html Spec.... Celá odpověď