únavový syndrom - výsledky vyhledávání
Osteoporosa
dobrý den, mám 52 let léčím se na osteoporozu, pracovala jsem 30 let jako textilní dělnice . Nyní 2měsíce v mrazírnách,začaly mě bolet ruce a nesnesitelné mravenčení ve dne i v noci lékařka mi řekla že mám syndrom karpalního tunelu ma to souvislost s osteoporozou? Zobrazit více
Dobrý den, Vlasto! V lidském těle všechno souvisí se vším, ale syndrom karpálního tunelu má k osteoporose... Celá odpověď
Screening
Dobrý den,v prvním trimestu m vyšel pozitivní screening na downlv syndrom k vůli hodnotám Pappa 0,303 a NT 3,1 poslána na odběr chor.klků,odběr vše vyloučil a echokardio v 22týdnu + genetika v 22 týdnu také ok,je tedy veliká šance že miminko bude po porodu zdravé? Zobrazit více
Dobrý den, šance je po provedených vyšetřeních opravdu velmi velmi vysoká, screering v prvním trimestru... Celá odpověď
Závratě při užívání sertralinu
Dobrý den, bral jsem rok a půl Zoloft, před 3 měsíci jsme začali s paní doktorkou vysazovat. Zbyly mi nějaké prášky, občas si dám jeden před stresovými chvílemi, nebo když se něco děje. Třeba se mi motá hlava (doporučovala mi to když jsem je vysazoval a měl syndrom z vysazení). Teď jsem si přečetl,... Zobrazit více
Dobrý den Jane. Každý lék může způsobit různé vedlejší účinky. Závratě se mohou jako nežádoucí účinek... Celá odpověď
Ochlupení
Dobrý den, je mi 19 let a dosud jsem neměla pohlavní styk, protože se stydím za své ochlupení. Mám opravdu hodně viditelné chloupky na břiše, zádech i na zadku. Hormonální antikoncepci brát nemůžu, protože mám Leidenskou mutaci, také mám syndrom polycistických vaječníků. Můžete mi, prosím, poradit, co... Zobrazit více
Dobrý den, doporučuji epilaci ať už voskem nebo pomocí laseru. Hezký den! Celá odpověď
Methotrexate a antikoncepce
Dobrý den, mám diagnostikovanou RA a Sjögrenův syndrom a nově jsem začala brát methotrexate (10mg týdně) a kyselinu listovou (1 tbl.). Chtěla jsem se zeptat, zda užívání kombinace těchto dvou léků má vliv na účinky hormonální antikoncepce (konkrétně Qlaira). Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Bolesti pánve
Dobrý den,již asi 5 roků mám denně problémy.Brnění,mravenčení,"štípání",bolest v oblasti genitálií.Podstoupila jsem CT malé pánve,MR páteře,urol.vyšetření,gynekol.vyšetření a příčina se nenašla.Lékařka v Motole na urologii mi řekla,že to je "syndrom bolesti pánve"ale tím to skončilo a já už nevím co... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
V oblasti genitalií a třísel se často vyskytují tak zv. úžinové syndromy, to jest útlaky nervů, které... Celá odpověď
Bolest C páteře
CERVIKOBRACHIALNÍ SYNDROM MI BYL DIAGNOSTIKOVÁN 1.4.2016 JE PŘÍČINNÁ SOUVISLOST S BOLESTMI PÁTEŘE V ROCE 2010.KDY JSEM PODSTOUPIL JEN RENTGEN A PO PODÁNÍ PRÁŠKŮ PO TÝDNU BOLEST ZMIZELA NYNÍ PO VŠEMOŽNÉ LÉČBĚ BOLEST PŘES 5 MĚSÍCŮ TRVÁ NEBÝT NEUROLOGA BERU PRÁŠKY NA BOLEST A CHODÍM DO PRÁCE. NYNÍ JEŠTĚ... Zobrazit více
MUDr. Zdeňka Janoušková
A na co se konkrétně v dotazu ptáte. Za žádnou větou není otazník, ani konkrétně otázka ptám se na... Vaše... Celá odpověď
Lupus
Dobrý den od roku 2002 se léčím se systémovým lupusem-středně těžká forma s víceorgánovým postižením a sekundární Sjogrenův syndrom,v září odlétám na dovolenou do Vietnamu a chci se zeptat zda při dlouhodobém letu je potřeba si píchat něco na ředění krve...měla bych teda informovat svého revmatologa?děkuji... Zobrazit více
MUDr. Veronika Kaššovicová
Dobrý den, neznám podrobnější informace o vašem zdravotním stavu. Jak moc středně těžký systémový... Celá odpověď
Nález z ECHA srdce
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je nález z ECHA v pořádku. Lékař rikal,ze vše ok, na žádnou kontrolu chodit nemám.jen nevim,zda je normalni i ona stopova regurgitace.je mi 37,žádné problémy nemám.vysetreni bylo děláno jen pro jistotu kvůli možné tachykardii.mam syndrom bílého pláště.doma tep cca... Zobrazit více
MUDr. Barbora Suchecká
Dobrý den, stopová regurgitace znamená, že se vrací nepatrné množství krve chlopněmi zpět. Není to nic... Celá odpověď
Dobrý den, určitě není potřeba další kontrola. Stopová regurgitace je prakticky normální, proto není... Celá odpověď
Porada
Prosim beru na bolest Syndromy zřejmě FM 6měsíců 1tbl.denně Biofenac. Pak dopl.Melatonin 5mg 1tbl.na noc dopl.Nervea take 1tbl.denně. Jak dlouho toto vše mohu užívat? doplňující informace: Dík za odpo. Ale nežívam diclofenac ale biofenac 100mg večer. Nevím zda je to rozdíl...? Děkuji. Zobrazit více
MUDr. Lenka Smejkalová
Dobrý den paní Jaroslavo. Děkujeme za Váš dotaz. Bohužel, ale moc nerozumím Vašemu příspěvku. Poprosím... Celá odpověď
Předpokládám, že zkratkou FM myslíte fibromyalgii (tj. bolesti svalů, šíje, ramen a zad, horší spánek... Celá odpověď
Jedná se prakticky o totéž, tato rizika jsou společná všem lékům ze skupiny nesteroidních antiflogistik.... Celá odpověď