únavový syndrom - výsledky vyhledávání
Dlouhodobe rezani v oku
Dobry den, uz asi dva roky me trapi problem s rezanim oka. Budi me to vzdycky v noci, oko zacne hodne rezat a mam pocit, jako bych pod hornim vickem mela nejaky cizi predmet, ktery mi poskrabe cele oko. Vzdycky to trva tak 15 min, nez se oko zklidni a prestane rezat a slzet. Driv se mi tento problem... Zobrazit více
MUDr. Vladimír Korda Ph.D., MBA
Dobrý den, v první řadě zkuste na noc používat umělé slzy ve formě gelu (př. Visidic). Na oku vytvoří... Celá odpověď
Chrbtica
poprosil by som Vas o vysvetlenie nalezu : Subj :Bolesti v distal. C, na C/TH prechode v medzilopatkovom priestore , doteraz liečený nebol. OBJ : Trap. svaly a PVS v hornej Th mierne hypeetonické, na palpaciu citlivé, viazne dynamika C v rotacii a záklone, bléokáda segm . C7/THl, KT. vo vyžške Th 4,5... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Začněme po začátku, který je jasný a ve slovenštině. Mírně hypotonické, tedy méně napiaté svaly, trapéz.... Celá odpověď
Chrbtica
poprosil by som Vas o vysvetlenie nalezu : Subj :Bolesti v distal. C, na C/TH prechode v medzilopatkovom priestore , doteraz liečený nebol. OBJ : Trap. svaly a PVS v hornej Th mierne hypeetonické, na palpaciu citlivé, viazne dynamika C v rotacii a záklone, bléokáda segm . C7/THl, KT. vo vyžške Th 4,5... Zobrazit více
MUDr. Jiří Marek
V prvé řadě je třeba obnovit funkci nejen krční a hrudní páteře, ale i bederní a překontrolovat, zda... Celá odpověď
Solumedrol a RS - nežádoucí účinky
Dobrý den, byla jsem na vyšetření MR a lumbální punkce, jako podezření na rozstroušenou sklerózu. Asi 14 dní po lumbální punkci (měla jsem silný postpunkční syndrom), se objevilo mravenčení střídavě po celém těle. Na neurologii mi nasadili infuzní léčbu Solumedrolu 500 mg po do dobu 6 dní. Celkem... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, postup lékařů byl správný, v současné době postupné snižování dávky kortikoidu není doporučováno... Celá odpověď
Počúrávání a pokakávání u dítětě 2,5 roku
Dobrý den, vím, že těchto dotazů máte mnoho, ale přece jenom se na Vás obracím. Malé je 2,5 roku. Byla již naučená přes den bez plíny a hezky to fungovalo. Nenutila jsem jí do toho, denní režim bez plínky přišel přirozeně v průběhu léta. Pořád jí sice používám, ale většinou již pouze na noc a když... Zobrazit více
Dobrý den, pokud už dítě udržovalo čistotu a nyní s tím má opět problém, často to bývá spojeno s nějakou... Celá odpověď
Je mi stále divně
Dobrý den, asi rok je mi velmi podivně. Byla jsem na vyšetření i na neurologii, ct mozku, EEG...se závěrem hypertonicko-hypokinetický syndrom extrapyramidovy, hypomimie, zpomalené psychomotorické tempo. Mám jít k psychiatrovi, předtím jsem byla léčena jen na deprese a teď začnu opět chodit. Zkusím... Zobrazit více
Milá Radanko, Vaše příznaky opravdu ukazují na projevy úzkostně- depresivní poruchy. Je to poměrně častá... Celá odpověď
Dlouhá a silná menstruace, nasazení HA
DObrý den, prosím o radu. Mám za sebou dva císařské řezy, první mi byl proveden akutně pro těžkou preeklampsii a selhání jater a extrémně vysoký tlak, druhý plánovaně pro počínající preeklampsii. Od druhého porodu jsem měla silnější menstruaci, která se mi s každým cyklem zesilovala až tato poslední... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
U vyššího cholesterolu ,zvýšeného krevního tlaku a ještě obav pacientky bych byl s předepsáním antikoncepce... Celá odpověď
Pohl. styk, hnědý výtok
Dobrý den. Je mi 15let a neberu žádnou HA. Panna už nejsem. V neděli jsem měla pohl. styk se svým přítelem. Asi po 5-10 minutách jsme si všimli, že nám praskl prezervativ. Bylo štěstí, že si toho všiml ještě před tim, než ejakujoval. Tim pádem jsem se přestali milovat po tom co jsme si toho všimli. Menstruaci... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Gravidita skutečně není příliš pravděpodobná, pokud by menses nepřišly udělejte si gravitest,který je... Celá odpověď
Kolonoskopické vyšetření
Dobrý den, dcera 19 roků má dlouhodobé zdravotní obtíže cca 4 roky - projevy chronického únavového syndromu, subfebrílie, chron. zánět nosohltanu. Nyní navíc asi 1/2 roku střevní potíže, výrazné kožní vyrážky. Stále je došetřována. Prosím o radu, měla pozitivní/hraniční ASCA IgG 11,6 (norma 9,9). Dnes... Zobrazit více
Dobrý den, ne pokaždé se endoskopistům podaří provést úplnou kolonoskopii, důvodů může být několik (... Celá odpověď
Fobie z léků
Dobrý den,3.týden užívám Lamictal. Trpím depresemi, měníme medikaci, t.č. Olwexya, 1-1-0, Trittico 0-0-1 a Valdoxan 0-0-1 (sníženo o 1 tbl. mám strach zvýšit Lamictal, nyní jen 0,25 ráno, od zítra i večer. Dříve kožní reakce na jiné léky (stará analg., Welbutrin, a ATB Klacid). Fotky Steven Johnson... Zobrazit více
Dobrý den, Olgo, vlastně jste si částečně odpověděla sama. Určitě byste měla říci o svých obavách svému... Celá odpověď