únavový syndrom - výsledky vyhledávání
Riziko DS
Dobrý den, prosím o vyjádření k problému, jsem v 31.týdnu těhotenství, v 11 týdnu mi vyšel pozitivní screening na Downův syndrom 1:170, ULTZ V NORMĚ,nosní kůstka přítomna, šíjové projasnění 1,8, HCg v normě, Papp - 0,36. Díky tomu a mému věku 39 let, prý vyšel test pozitivně. Absolvovali jsme genetický... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Na laboratoři to nezáleží,postupy jsou standardizované,jedině odběr plodové védy nebo i vyšetření Prenascan... Celá odpověď
Nadcha
Dobry den,prosim vas uz 1,5 roka mam nadchu,celorocne,aj som bola na testoch a mam vsetko negativne. Mam 30 rokov,zviera domam nemam,nefajcim,nepijem,som na materskej. Lekar mi nic k tomu nepovedal ake dalsie priciny nadchy mozem mat a ja som nasla clanok na internete od alegoimunologa kde to pekne rozpisal... Zobrazit více
MUDr. Gertruda Čápová
Dobry den ja se omlouvám, ale nebudu se poustet do vysvetlování tak složitého tématu i pro mladé lékaře... Celá odpověď
Zuby po rovnátkách
Dobrý den, pane doktore. Obracím se na Vás s následujícím dotazem. Před 4 měsíci mi byla nasazena fixní rovnátka. Po týdnu nošení se mi však začaly stahovat koutky úst, dusila jsem se, bušilo mi srdce, bolel mě levý čelistní kloub. Protože se mluvením živím, nechala jsem si rovnátka po dalším týdnu... Zobrazit více
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Popisované obtíže a komplikace po nošení fixních rovnátek jsou poměrně... Celá odpověď
Brneni prstu obou koncetin
dobry den, asi pred mesicem me zacali brnet prsty (prstenicek a malicek) na prave ruce. Behem posledniho tydne se toto brneni rozsirilo i na levou ruku a to na uplne stejne prsty. Navic dochazi k jejich necitlivosti a oslabeni. Muze na to mit vliv, ze jsem posledni dva mesice pracoval velmi casto s krovinorezem... Zobrazit více
Je velmi pravděpodobné, že se jedná o úžinový syndrom, kdy je nerv utlačován pod loketním výběžkem.... Celá odpověď
Mde Quervain a krční páteř
Dobrý den prosila bych o radu,mám po operaci M deQuervain,palec se celkem zlepšil jen jizva se přichytla k šlachovému pouzdru takže vázne a šponuje pohyb palce,zůstala mi ale bolest bříška palce a zápěstí,někdy tuhne celá ruka.EMG ukázalo těžký blok vedení v N.Medianus jinak nic,rentgen:napřímení krční... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Není mi zřejmé, jakou otázku pokládáte. Změn jwe několik. Co se týče operace na prstu měla by pomoci... Celá odpověď
Tlak na hrudi, mělké dýchání, pocit na omdlení,divné bušení srdce, ...
Dobrý den. Cca před měsícem jsem nevědomky požila nějakou drogu. Od té doby mám silný tlak na hrudi, mělce dýchám (jakmile se pokouším dýchat zhluboka, tak je mi divně od srdce a točí se mi hlava), mám občas mravenčení v rukou, je mi na omdlení a trpím nejspíš syndromem spánkové apnoe. Již dvakrát mne... Zobrazit více
Dobrý den, milá Viktorie - myslím, že už jste prostudovala hodně moudrých pojednání o úzkostných poruchách,... Celá odpověď
Souvislost mezi FSH a TSH
Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor. Jsem ročník 1969, mám 3 děti, poslední narozené v roce 2009. Před rokem jsem znovu otěhotněla a poté prodělala zamlklý potrat a následnou lékaři doporučenou kiretáž. Po té jsem měla několik měsíců potíže s menstruací, podezření na Ashermanův syndrom se však... Zobrazit více
Dobrý den, záleží na tom, ve které fázi cyklu byla hladina FSH a LH stanovena. Správný je 3. den menstruačního... Celá odpověď
SOP -systémová sklerodermie
Vážená paní doktorko, od června mám Raynaudův syndrom, GERD, bolí mě dlaně a prsty rukou, klouby a svaly, jsem unavená, zadýchávám se. Kapilaroskopické vyšetření nehtového valu svědčí pro časnou fázi systémové sklerodermie (přítomnost megakapilár a hemoragií). Krevní testy mám v pořádku: KO, biochemie,... Zobrazit více
MUDr. Marcela Vorlíčková
Dobrý den, měla byste být sledována na revmatologii a Váš revmatolog by měl indikovat zahájení léčby.... Celá odpověď
Sklivcové zákalky
Dobrý den, původně jsem si myslel, že mám ojedinělý syndrom Visual snow, ale když jsem se podíval proti světlu, hned mi bylo jasné o co jde...vždy jsem měl velké černé zákalky ve sklivci, ale niní vidím malé, průsvitné zákalky po celém zorném poli, vypadá to jako mřížka, velmi mě to obtěžuje... pohybuje... Zobrazit více
MUDr. Vladimír Korda Ph.D., MBA
Dobrý den, obecně je lepší se jakémukoli zákroku v oku vyhnout. Přeci jen jedná se o nitrooční operaci... Celá odpověď
Zvýšený bilirubin a zažívací obtíže
Dobrý den Chtěl bych znát váš názor..je mi 24 let,asi před měsícem jsem šel k doktoru,jelikož se mi objevil žlutý povlak na jazyku...doktor mi odebral krev a udělal základní rozbor.. v krvi sem měl vše v pořádku kromě hladiny obou bilirubinů(23,4)..doktor mě poslal domů a řekl ,že mám nasadit dietnejší... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážený pane Nicku, podle uvedených údajů se může jednat o Gilbertův syndrom, tj. nevýznamné zvýšení koncentrace... Celá odpověď