Tlak na hrudi, mělké dýchání, pocit na omdlení,divné bušení srdce, ...
Dobrý den. Cca před měsícem jsem nevědomky požila nějakou drogu. Od té doby mám silný tlak na hrudi, mělce dýchám (jakmile se pokouším dýchat zhluboka, tak je mi divně od srdce a točí se mi hlava), mám občas mravenčení v rukou, je mi na omdlení a trpím nejspíš syndromem spánkové apnoe. Již dvakrát mne s tímto stavem, i když ještě v horší verzi, odvezla záchranná služba, ale vždy mi jen změřili tlak a srdce a řekli, že je to čistě psychické a že bych měla navštívit svého psychiatra. Četla jsem si na internetu příznaky tzv. úzkosti a všechny body na mne sedí. Každý den na mě přichází stav, který jsem popsala výše, občas se i klepu a rozšíří se mi zornice. Zatím to řeším lexaurinem, ale vím, že to problém nevyřeší. V pondělí plánuji navštívit nemocnici a psychiatrii, ale právě teď mne opět přepadl ten, nejspíš, úzkostný stav a tak jsem se chtěla zeptat, co si o tom vy jako odborník myslíte. Myslíte že je to vážně jen čistě psychický problém? Jsem z toho vyděšená, protože takhle nemohu normálně fungovat. Každou chvíli mám pocit, že zkolabuji, cítím divné bušení na srdci a tlak a je mi prostě podivně....

Dobrý den, milá Viktorie - myslím, že už jste prostudovala hodně moudrých pojednání o úzkostných poruchách, znáte tělesné projevy, kterými se úzkost projevuje. Teoretické znalosti Vám nedokážou přinést dostatek jistoty, bezpečí. Lékař před vyslovením diagnosy některé z tzv. úzkostných poruch musí vyloučit tělesný původ - k tomu je zapotřebí základní interní vyšetření, doplněné případně o další /endokrinologické, neurologické/. Za podstatné bych proto považovala spolupracovat s praktickým lékařem, který Vám také případně zprostředkuje psychiatrickou a psychoterapeutickou péči. Léčba úzkostných poruch spočívá v podávání antidepresív a v tzv. kognitivně.behaviorálních metodách práce s tělesným korelátem.
Vím, že jsem Vám neodpověděla na položenou otázku - zda jde o "čistě psychický" problém - bohužel, zodpovědný závěr internetová poradna neumožní.