Jak jsou muži, kteří mají problémy s erekcí, spokojeni s léčbou?

  • Redakce uLékaře.cz
  • 21.1.2010
  • Aktualizace: 26.4.2013
  • Sexuálně
Tušili jste, že problémy s erekcí nejsou v dnešní době vůbec vzácné? Uvádí se, že každý druhý muž není spokojený se svým sexuálním životem. Velký podíl na této nespokojenosti mají problémy s erekcí, které postihují až 67 % mužů po padesátce. Existuje celá řada způsobů, jak se k těmto problémům postavit a začít je řešit. Muži (a jejich partnerky, které kolikrát mají rozhodující slovo) by si ale měli uvědomit, že problémy s erekcí většinou signalizují jiné, vážnější problémy. Proto jejich léčba patří do rukou odborníka.

Ve studii lékařů z urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze ve spolupráci s firmou Pfizer byla porovnávána spokojenost mužů, kteří se léčili léky na podporu erekce, s těmi, kteří se svůj problém snažili řešit potravinovými doplňky. Spokojenost pacientů je jedním z nejdůležitějších ukazatelů úspěšnosti léčby. Bylo totiž prokázáno, že spokojenost pacientů odráží celkovou úspěšnost léčby a přímo souvisí s kvalitou erekce.

Jak muži řeší problémy s erekcí?
Jak muži řeší problémy s erekcí?

K hodnocení studie byl použit dotazník, ve kterém muži hodnotili, nakolik jim léčba pomohla zvýšit své i partnerčino uspokojení ze sexu, jak často se s partnerkou milují a zda se cítí ve svém sexuálním životě sebejistě.

Studie proběhla v osmi evropských zemích a zúčastnilo se jí přes osm tisíc mužů ve věku mezi 40 a 75 lety. Muži vyhledali lékaře z jiného důvodu než byla nespokojenost se sexuálním životem. Mezi muži, kteří užívali potravinové doplňky, byla spokojenost výrazně nižší než u mužů, kteří užívali léky k podpoře erekce. Léky na podporu erekce dokázaly mužům poskytnout jistotu v pohlavním životě u 95,2 procenta pacientů, oproti tomu potravinové doplňky měly účinnost dvakrát nižší – pacienti byli spokojeni pouze ve 42,7 procenta případů.

Líbí se vám článek?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Erekce | Od: Libor | 7.11.2014 09:32
Já jsem svou né zrovna moc kvalitní erekci "vyléčil" clavinem. beru ho před sexem a nemůžu si ho vynachválit! Erekci mám delší, kvalitnějš a pevnější. A nástup účinku je opravdu rychlý, než skončí předehra a zahřátí manželky tak jsem vzrušený a stojí mi pěkně v pozoru!
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: