67% mužů po padesátce trpí poruchami erekce, ale jen 10% je řeší!

  • Redakce uLékaře.cz
  • 20.1.2010
  • Aktualizace: 3.5.2013
  • Sexuálně
Přitom nejde jenom o sex. Poruchy erekce mohou souviset i s jinými, závažnějšími chorobami jako jsou cukrovka, onemocnění srdce a cév, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, deprese, onemocnění prostaty atd.

Vyšší věk s sebou nese zdravotní specifika daná mimo jiné úbytkem pohlavních hormonů. To se samozřejmě týká obou pohlaví. I u mužů tak můžeme hovořit o zdravotních problémech spojených s „mužským přechodem“ - andropauzou („The Aging Male“). Zatímco většina padesátnic na sobě projevy přechodu pozoruje - nejčastěji ve formě návalů horka, pocení, nespavosti a také psychických potíží, jako jsou zvýšená nervozita či podrážděnost, muži v přechodu nejčastěji trpíporuchami erekce. Na rozdíl od žen však naprostá většina mužů o existenci mužského přechodu neví. Neví tedy ani, že porucha erekce je i v tomto věku snadno léčitelná. Porucha erekce - erektilní dysfunkce - ovlivňuje nejen kvalitu sexuálního života, ale i mužskou psychiku. Postižení muži pak trpí sníženým sebehodnocením, podléhají pocitům viny, úzkosti, strachu z pokusu o styk, obavám ze ztráty partnerky a depresi a zbytečně předčasně rezignují na sexuální život.

S tím ostře kontrastuje skutečnost, že jen 10% mužů vyhledá lékařskou pomoc. Většina spíše experimentuje s potravinovými doplňky či afrodisiaky a když se kýžený účinek zákonitě nedostaví, definitivně na sex rezignují. Moderní léky jsou přitom účinné u většiny mužů.

Poruchy erekce mohou souviset  se závažnějšími chorobami
Poruchy erekce mohou souviset se závažnějšími chorobami

Jaké je tedy řešení? Snad nejdůležitějším momentem je, aby muž sebral odvahu, nemlčel, nerezignoval na sex a vyhledal lékaře. Lékař pak navrhne nejvhodnější způsob léčby s ohledem na celkovou diagnózu pacienta. Není totiž žádná ostuda, když část těla nefunguje, jak má. Když slábne zrak, málokdo se zdráhá jít k očnímu lékaři pro brýle.

Líbí se vám článek?
+26 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
JDE TO ALE NEVZDAVEJTE TO | Od: Miloš | 18.8.2016 13:42
dobrý den. četl jsem jeden
zajímavý článek pro pány, ale je
adresovaný spíśe ženám, které
mohou mít také vliv jak na erekci,
tak na celkovy sex klidne i po 50..
plati to pro vsechny rocniky, jde
jen o to, aby se ani jeden z
partneru nevzdal a vzdy se snazil
toho druheho uspokojit.. nikdy
nebyt apaticti a snazit se
spolecne. to je zakladem pro
seniorsky sex – –
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: