Akné

Dobrý den. Mohl bych se Vás zeptat na radu? Od 14 let jsem měl problémy s akné, dlouho jsem nic neřešil, také jsem se styděl jít k lékaři. Po několika letech když se nic nelepšilo ani po různých dietách, na tváři mi zůstávaly jizvy jsem začel k lékaři. Nyní je mi 24 a užívám asi 6 let lék roaccutane 10 mg. Problémy s akné jsou pryč. Jen nastane problém při vynechávání léku, akné se začne opět navracet. Netušíte, zda jsou nějaké možnosti, jak se zbavit mého problému, aniž bych musel neustále užívat lék, který má neskutečně dlouhý seznam nežádoucích účinků? Mnohokrát děkuji, za jakýkoliv nápad. Nashledanou Michal.

Odpověď odborníka:

Bohužel, akné je způsobeno individuální ciltivostí mazových žlázek k účinkům mužských pohlavních hormonů, u žen je další léčebnou možností léčba hormonální, ale u mužů toto nelze. Jiný lék se srovnatelným účinkem neexistuje. Jedinou další možností by byla ev. alternativní terapie ( akupunktura, čínská medicína..).

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: