Alkoholismus

Dobrý den, prosím o radu, s mojí manželkou jsme 22 roků, máme už dospělého 18-ti letého syna. Moje manželka poslední rok se dost často sama opíjí a teď to došlo až tak, že týden až čtrnáct dní je v pohodě a tři dny až týden pravidelně od rána pije a to vodku a neustále se to opakuje. Když s ní ve střízlivém stavu mluvím o jejím pití pokrčí ramena a nic se nezmění. Chci se zeptat, jak jí pomoci a dostat do nějakého léčebného programu a zda můžu jako manžel nebo je to dobrovolné a potřebuji její souhlas. Ještě jsem zapomněl dodat, že manželka je v domácnosti skoro celých 18 roků. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Bohužel, vaší i její velkou nevýhodou je to, že ona musí sama chtít a léčit se může jedině dobrovolně ( pokud neohrožuje sebe či okolí). Určitě fakt, že manželka je doma a nepracuje, má na to pití velký vliv a možná to bude jedna z hlavních příčin. Pro začátek se pokuste přimět manželku k tomu, aby začala docházet pravidelně na psychiatrii - tzv. AT ambulance (alkoholismus - toxikomanie) pro léčbu závislostí. Zjistěte si na internetu nebo u svého praktického lékaře, kde ve vašem bydlišti se taková ambulance nachází. Existují i intenzivnější léčebné programy - několikatýdenní denní stacionáře, kam se ráno dojde a odpoledne se jde domů. Ale to vám vše řekne psychiatr.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x