Bolest a pálení na hrudníku

Dobrý den, už druhý týden mám silné pálení v oblasti hrudní kosti a krku.. Zřídka mám suchý (tuberácký) kašel. Zrychlený tep.. Osmý den mám v přední části velký aft a okolo něj přes dvacet malinkých. U obdvodní lékařky jsem byla asi před 14dny při počátku pálení. Poslala mě na rentgen e EKG. Dopadlo v pořádku, tak mi napsala atb Fromilid. Během týdne jsem dostala zánět močových cest (který se mi opakuje pravidelně po pohlavním styku) dostala jsem další atb Nitrofurantoin. V moči byla nalezena bakterie E-coli nad 100tis. Močové cesty už jsou opět v pořádku, ale bolesti na hrudi, pálení, zrychlený tep, pocit jako ve snu a slabost přetrvávají. Krevní testy vyšly v pořádku a výsledky výtěru budou v pondělí. Opravdu už nevím jak dál. Nic neudýchám. I při mírné zátěži se mi začne motat hlava, zrychlí se mi tep a neudýchám to. Teplota stále zvýšená 37-37,3. Moc Vás prosím o radu. Lékařka už si zřejmě neví rady.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pálení za hrudní kostí, v krku a suchý kašel provázejí například zánět průdušnice a dýchacích cest obecně, jak virový, tak bakteriální. Pokud by takové obtíže byly převážně po ulehnutí, mohlo by se jednat o gastroezofageální reflux (ale to se nejspíš nejedná, podle popisu). Afty (virová infekce) se často objevují jako známka oslabení organismu (vyčerpání, nedostatek vitamínů sk.B, probíhající jiná infekce..). Motání hlavy a zrychlení tepu při zátěži plus dušnost může znamenat jak infekci nebo obecně problém s dýchacími cestami/plícemi/srdcem, tak také chudokrevnost (nedostatek červených krvinek nebo železa nebo kombinace, atd.). Zeptejte se paní doktorky, co Vám není (jestli nemáte chudokrevnost, jestli máte v pořádku průdušnici, plíce..) - co je už vyšetřeními vyloučeno (co za "krevní testy" bylo děláno? Krevní obraz +sedimentace+CRP+biochemie krve? nebo jen něco z toho? třba ještě bude potřeba doplnit nějaké vyšetření?..to já nevím, záleží, co přesně bylo vyšetřeno a proč). A na co paní doktorka tedy pomýšlí jako na příčinu obtíží.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
totalni dezinfekce | Od: Tom | 23.11.2012 16:29
zkuste štávu z celeru a 2x denně malou kostku čerstvého celeru... je to mega dezinfekční.. + brusinky Urinal akut . S celerem opatrně je na ledviny... K jídlu floru proactive - tuky kukuricny chleb + tofu 2ks denně - bílkoviny+ domácí marmelády - cukry ..... Dejte si tuto očistnou kuru týden a uvidíte jak se vám Polepší
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: