Bolest hlavy, malátnost, chvilková ztráta zraku, dušnost, pocit na zvracení

Dobrý den, již párkrát se mi stalo, že mi z ničeho nic začalo být špatně od žaludku, byla jsem unavená, malátná, jakobych měla co nevidět omdlít, měla jsem silný pocit na zvracení, cítila jsem tlak na hrudi a hlavě a nemohla jsem se pořádně nadechnout, rozbušilo se mi srdce a já se samovolně rozbrečela, nakonec se mi zatmí před očima a vůbec nic nevidím a zvuky slyším jakoby pod vodou. Občas se k tomu přidá bolest vystřelující do dlaní, ramenou, hlavy a břicha. Piju denně 3 litry a jím téměř vše. Předem děkuji za odpověď. Alena, 19 let.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Aleno. Závratí, pocitem na omdlení či zvracení, mžitky před očima se může projevovat nízký krevní tlak. Návaly dušnosti a únava může být u mladé ženy projevem anémie. Brnění končetin, špatná nálada můžou být projevem taky anémie nebo nízké hladiny hořčíku v těle. Zajděte si proto k Vašemu praktickému či dorostovému lékaři a nechte se vyšetřit- včetně vyšetření krve, změření tlaku či ambulantního monitorování tlaku.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x