Bolest hlavy, malátnost, chvilková ztráta zraku, dušnost, pocit na zvracení

Dobrý den, již párkrát se mi stalo, že mi z ničeho nic začalo být špatně od žaludku, byla jsem unavená, malátná, jakobych měla co nevidět omdlít, měla jsem silný pocit na zvracení, cítila jsem tlak na hrudi a hlavě a nemohla jsem se pořádně nadechnout, rozbušilo se mi srdce a já se samovolně rozbrečela, nakonec se mi zatmí před očima a vůbec nic nevidím a zvuky slyším jakoby pod vodou. Občas se k tomu přidá bolest vystřelující do dlaní, ramenou, hlavy a břicha. Piju denně 3 litry a jím téměř vše. Předem děkuji za odpověď. Alena, 19 let.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Aleno. Závratí, pocitem na omdlení či zvracení, mžitky před očima se může projevovat nízký krevní tlak. Návaly dušnosti a únava může být u mladé ženy projevem anémie. Brnění končetin, špatná nálada můžou být projevem taky anémie nebo nízké hladiny hořčíku v těle. Zajděte si proto k Vašemu praktickému či dorostovému lékaři a nechte se vyšetřit- včetně vyšetření krve, změření tlaku či ambulantního monitorování tlaku.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
radu | Od: Stanislava | 15.3.2017 20:34
Dobry den,
Chci se zeptat lecim jse revmatoidni antritidou ted jsem mela zvlastni pocit bolest hlavy a nemohla jsem zaostrit ..trvalo to asi 20 minut a oci jsem mela jako kdyz koukate do vody..a ne zaostrit..pak jse to zlepsilo ale bolest hlavy trva a prasky moc nezabiraji...je mi na zvraceni..a malatna..dnes jse mi to zopakovalo znova ale kratsi dobu ..zaspala jsem to ale bolesst pretrvava..je mi 48let a snad to nic neni dekuju za odpoved...
reagovat
re:radu | Od: uLékaře.cz | 21.3.2017 16:33
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Aby Vám
lékař mohl odpovědět, poprosím
Vás,
abyste dotaz zkopírovala a
vložila přímo do poradny na
těchto stránkách:
http://www.ulekare.cz/poradna.
V poradně se Vám bude lékař
věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše
bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: