Bolest kostrče

Dobrý den. Už asi potřetí během tohoto roku mě bolí kostrč. V6dy když mě to bolelo dříve, tal jsem to přikládala tomu, že v podstatě od rána do večera jen sedím, protože máme velmi náročné vyučování (mnohdy až do šesti hodin večer). Také jezdím dvakrát týdně autobusem a tam také stále sedím. Myslím, že je tomu tak i teď, ale přece jen bych se ráda zeptala, jestli by to nemohlo být něčím jiným (kromě pádu - to se mi nestalo), protože tentokrát mě to bolí poněkud víc a zatím to ještě nechce odeznít. Takže nevím co s tím :-( Budu Vám moc vděčná za každou odpověĎ...

Odpověď odborníka:

Dobrý den, sama od sebe kostrč nejčastěji bolí při poruše postavení obratlů páteře, což podle popisu opravdu nejspíš souvisí se sedavým způsobem života. Také můžete mít vadu postavení páteře, třeba skoliosu, nebo celkově vadné držení těla. Doporučuji vyhledat lékaře, aby páteř a držení těla vyšetřil a aby vyloučil vzácnější příčiny bolestí kostrče, jako je například "skryté dvojče", gynekologický problém apod. Jinak proti bolesti lze vzít paracetamol nebo ibuprofen a na správné držení těla a úlevu od sezení je třeba cvičit na zpevnění zádového svalstva a cvičit správné držení těla a při sezení dělat úlevové cviky a mezi sezením se protáhnout, projít apod.

 
Líbí se vám odpověď?
+27 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest kostrče | Od: Pavel | 27.2.2011 15:31
U mě to byla reaktivní artritida. Jako důsledek střevní infekce. Paracetamol na to byl slabý, brufen taky. Výborně tu bolest potlačuje diclofenac. Bacha na žaludek.
Když jsem u doktorům říkal, že mě bolí tupě kostrč, málo koho napadla tahle příčina. Až jen starší zkušená revmatoložka ihned zavětřila, odkut že to fouká ;-)
reagovat
re:Bolest kostrče | Od: Pavel | 27.2.2011 15:44
Překlep: reaktivní artritida.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: