Bolest ucha

Dobrý den, prosím o radu ohledně bolesti ucha, která přechází do jeho okolí při jídle, mluvení ap. Byla jsem na ORL a zde mi byl doporučen 3xdenně Ibalgin a Dolgit krém. V uchu zánět nemám, od zubů to také není. Paní Dr. tipuje opar, ale užívat uvedená léčiva třetí týden jsem odmítla, nebot mi za 14 dní nepomohla a z Ibalginu mne bolí žaludek. Podotýkám, že jsem neplavec, rýmou ani podobnými potížemi netrpím více jak 10 let. Jak tedy odstranit nesnesitelnou bolest? Předem děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bolesti ucha nemusí být způsobeny pouze zánětem středouší či zvukovodu. Problémem může být i zánět příušní žlázy, bolesti krku (angína, stav po odstranění krčních mandlí), onemocnění čelistního kloubu (kromě zánětu i úraz či tzv. dysfunkční myofasciální syndrom), trauma, neuralgie i migréna...pokud Vás již vyšetřil ORL lékař a stomatolog, navštivte ještě neurologa.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest ucha a tlak v oku | Od: Denisa | 19.9.2009 11:25
Dobrý den,již druhým týdnem pociťuji tupou bolest v levém uchu,tlak v levém oku a často mě bolí hlava. Je pravda,že pracuji,jako účetní,takže denně nasedím 8 hodin u počítače.Nevím,kterého doktora bych měla navštívit.Předem děkuji za odpověď.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: