Bolest v podbřišku

dobrý den, před 14 dny jsem dobrala poslední antikoncepci Yadine, odmenstruovala jsem v pořádku a už nenasadila novou antikoncepci, protože se pokoušíme o miminko. Od té doby, co jsem nenasadila antikoncepci mám bolesti v podbřišku a i při sexu, je to dost nepříjemné. výtok žádný nemám, jiné problémy také nejsou, zajímalo by mě, čím by to mohlo být způsobené. S močovými cestami si myslím, že to také společné není, protože jsem dříve trpěla na opakované záněty, tak vím jaké problémy jsou s tím spojené. Tuto antikoncepci jsem brala 1 rok a předtím jsem měla injekci, se kterou jsem nebyla vůbec spokojená, protože jsem po jejím vysazení měla problém s menstruací. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Jarko, bolesti budou pravděpodobně způsobené tím, že se Vaše vaječníky i děloha opět "probouzejí" k aktivitě. Během užívání antikoncepce byla produkce estrogenů i gestagenů utlumena na minimum. Nyní bude nějakou dobu trvat, než bude cyklus pravidelný (u někoho může být hned pravidelný, u jiného zas půl roku bez cyklu). Potíže by měly odeznít - pokud budou trvat i druhý měsíc, zajděte pro jistotu ke gynekologovi, aby vyloučil jinou příčinu.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x