Bolest v třísle, varleti, chámovodu, ledvině

Dobry den. Je mi 31 let a od roku 2011 mam problemy s bolestmi urologickych organu. V zari 2011 jsem nastydl a zacali problemy s castym mocenim, nutkanim na moceni a horeckami. Po navsteve Lekare, kde mi nebylo na urin a krevnim testu nic nalezo, zadna infekce jsem odesel s prazdnou. CCa za tri mesice kdy probelmy pretrvavali, jsem se vratil a Lekar udelal nove odbery, na kterych zase nic nebylo. To jest prosinec 2012, ale dal mi antibiotika a diagnoza znela akutni zanet prostaty. Antibiotika pomohla a potize ustoupily. Po 4 mesicich to jest Duben 2013 se vratila velmi vyrazna bolest do praveho varlete, doplnujici jakoby o tahani kolem kycelni ksti smerem dolu do podbrisku, takova neprijena bolest tlaku nebo micku na prave strane mezi pupikem trislem a kycelni kosti. V tomto pripade mi byli zase udelany testu urin a krev a na nich opet nic nebylo, nicmene me poslai na rtg plic. Na nich nalez negativni. Po dalsi trech mesicich cca srpen 2013 se bolesti prohlubovaly a vznikl problem, ze pri erekci a potrebe na stolici, prave varle jakoby zaleze do podbrisku. Je to velmi neprijemne. V tomto pripade opet testy na infekci a bakterie a zase nic. Odeslan na Ultrazvuk varlat, nalez negativni. Od te doby obcasne bolesti, do trisel, podbrisku a varlet. Pri sexu vzdy varle vystoupi do podbrisku, jako by bylo zamotane. Ted po daslisch mesicich, jsem si vsiml zapachajici moci, jakoby spalene a take, ze je vice zluta a napenena. Jeden vikend bolest podbisku byla velmi nesnesitelna a dostavila se boles v oblasti beder, ledviny opet prave. Udelali mi odber krve a moci, horecku jsem nemel. V moci malinko krve a male mnozstvi proteinu. Take jsem byl dehydrovam, piju cca 4 litry dene, coz si myslim, je dostatecne. Toto je dva tydny zpet a v patek me ceka kontrola u meho lekare. Kde by mel najit pricinu. Snazil jsem se vam to popsat jak to slo za sebou. Jsem z toho psychycky vycerpany a nevim kam uz se obratit. Neziji v Cr a s peci je to tu jine, ziji ve Svedsku a zde se veci resi vice samolecbou. Chtel bych znat vas nazor, co po nich zde mam chtit, najaky rtg ledvin. Jak to, ze me to boli pres dva roky, taha me varle, trislo, podbrisek neustaly tlak. Ted se pridal ten protein a krev. Je to jen zanet, nebo je to rakovina mocovych cest? Jake vysetreni doporucujete? Pripadne, nemohl by me dukladne vysetrit nekdo u Vas. Dekuji za vas cas a za odpoved. Jan

Odpověď odborníka:

Dobrý den, chápu, že Vaše situace je svízelná a potíže Vás velmi trápí, důležité je každopádně, aby lékař, který Vás bude vyšetřovat, měl k dispozici veškeré předchozí nálezy z vyšetření. Je o to, jaká přesně laboratorní vyš. Vám byla již provedena (jen testy na zánět a běžné mikrobiologické vyšetření moči nebo něco více? V daném případě je na místě provést i stěry z močové trubice, event. cílenější vyšetření na některé bakterie z moči (chlamydie aj...), které není součástí "běžných" testů, dále také mikrobiologické vyšetření ejakulátu - při dg. zánětu prostaty je to důležité, testy na funkci ledvin aj.) Ze zobrazovacích vyšetření udáváte UZ varlat - měl byste jistě mít ultrazvukové vyšetření celého břicha se zaměřením na ledviny a moč. testy a také na event. přítomnost tříselné kýly. Nezapomeňte se lékaři zmínit i o své obavě s rakoviny - nádor močových orgánů sice není ve Vašem věku častý, ale Vaše potíže a jejich dlouhodobost by rozhodně měly vést k podrobnějšímu vyšetření zaměřenému i tímto směrem (tedy hlavně UZ břicha, event. zvážit i CT břicha a pánve). Přeji hodně trpělivosti a štěstí při dalších kontaktech s lékaři, věřím, že problém bude možno ve Švédsku dořešit, jinak jistě je možné se obrátit v ČR na jakékoliv urologické pracoviště - pokud byste to plánoval, nezapomeňte vzít s sebou veškerou dokumentaci z dosavadních vyšetření (požádejte lékaře vždy o kopii, pokud Vám je nedávají rovnou).

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Karcinom močového měchýře? | Od: Domitianus | 15.8.2013 11:50
Dobrý den, nejsem lékař, nicméně jsem prodělal onemocnění, které se v počátečních fázích projevovalo tak, jak popisuje tazatel - povrchový nádor močového měchýře klasifikace pTa, když mi bylo 34 let (tolik k věku tazatele a poznámce pana doktora, že ve věku 31 let to není obvyklé, ovšem ani to není nemožné). I já měl zpočátku potíže s močením při nachlazení - pálení, řezání, časté nutkání k močení spojené s obtížným močením, občas kapka krve za močí. Také jsem měl pocit utrženého pravého varlete, které se mi zdálo volně viset, bolest genitálií, horko v rozkroku jako by byl zanícen - spojeno se silným pocením v rozkroku, takže jsem si chůzí rozedřel kůži ve slabinách... K tomu jeden čas ostrá bolest v podbřišku jako by tam někdo vrazil nůž, ale ta se objevovala jenom v jedné fázi cca 2 měsíce, potom již nikdy. Někdy se mi v noci stávalo, že jsem měl pocit, jako by se něco uvnitř mne chvílemi křečovitě chvělo a cukalo, opět samozřejmě v podbřišku, to jsem již ale z odborné literatury tušil, o co se nejspíše jedná... Ale k lékaři jsem se dostal až teprve tehdy, kdy zcela bez varování došlo k tak silné hematurii (krvácení do moči), že jsem měl moč jako červené víno, jenom se napít... Rozhodně bych se snažil lékaře přesvědčit o nutnosti provést buď ultrazvuk močového měchýře (mně jím našli asi 1 cm velký superficiální nádor) anebo metodu nejjistější, i když pravda ne zrovna příjemnou - cystoskopii, tj. zavedení kamery přes močovou trubici do močového měchýře při lokálním znecitlivění močové trubice. Také je velmi důležité - kouříte? Pokud ano, vězte, že kouření je k rakovině močového měchýře ve stejném vztahu jako k rakovině plic, tj. je jeho hlavním a nejčastějším viníkem, dalším je karcinom MM jako nemoc z povolání v chemickém průmyslu.
reagovat
re:Karcinom močového měchýře? | Od: Tomáš | 24.1.2015 17:51
Dobrý den, zajímalo by mne jak p. Jan dopadl? jestli
se mu problém podařilo nějak vyřešit? Mám naprosto
identický problém. Chodil jsem na soukromou
urologickou kliniku a kromě toho, že jsem odešel asi
5x s antibiotiky po kterých to na nějaký čas ustálo a
zase vrátilo se vůbec nic nezměnilo. Pokaždé se
bolest varlete,chámovodu spojený se zhoršeným
močením vrátila. Nemá někdo kontakt na p. Jana?
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: