Bolest v zádech při polykání + bolest zádových svalů

Dobrý den, prosím o radu. Už skoro 2 měsíce mě trápí bolest při polykání, vždy přesně v jednom místě a to v zádech u levé lopatky (mezi lopatkou a páteří). Jedná se o takové píchnutí trvající tak 1 až 2 vteřiny, které následuje asi 1 až 2 vteřiny po polknutí. Nezáleží, zda jde o tekutiny či pevnou stravu, jen někdy je to lepší, někdy horší. Celkově ten problém trvá už téměř 2 měsíce, postupně se mi to již dvakrát zlepšilo a zase zhoršilo. Začalo to náhle ze dne na den, po 1 týdnu mírné zlepšení, po dalších 2 týdnech to bylo již skoro v pořádku, nicméně za další týden až dva opět zhoršení. Po dalším týdnu bolesti úplně ustaly, ale nyní po dalších skoro 2 týdnech se vše vrátilo. Nejedná se o nemožnost polknout, pouze o tu bolest po polknutí. Jiné problémy s trávením nepociťuji. Současně s tímto problémem pozoruji bolest svalů na zádech (jakoby namožené svaly po cvičení), a to také v oblasti nalevo od páteře u lopatky, někdy to jde až do podpaží a do ramene. Nejsem si jistá, zda to souvisí s mým prvním problémem, nicméně tato bolest svalů nastává vždy ve stejných dnech, kdy dojde ke zhoršení bolesti při polykání a také ve stejném místě na zádech. Dále někdy pociťuji bolest v tomtéž místě na zádech při zatlačení v místě pod levou klíční kostí. Jen podotýkám, že problémy s bolestí zad jsem nikdy nemívala, jen mám již od dětství mírnou skoliózu. Co se týče vyšetření, na ortopedii byl proveden rentgen páteře (zezadu i ze strany), dále rtg plic a gastroenterologické vyšetření, bohužel však jen po jícen (kvůli mé nesnášenlivosti - dávení). Nicméně všechna tato vyšetření dopadla v pořádku. Chtěla bych se zeptat, co by mohlo být příčinou těchto problémů, jestli je to spíše od trávicí soustavy nebo od páteře, případně jaká by mohla být jiná příčina. Dále jsem se chtěla zeptat, jestli bych měla požadovat nějaké další vyšetření (CT, MR hrudníku nebo sono břicha). Vím, že by tohle měl posuzovat lékař, ale nikdo se k ničemu moc nemá, aby mě někam ještě posílali, takže mám pocit, že si o další vyšetření budu muset říct sama. Proto se s tímto problémem obracím na Vás a prosím o radu, co by ještě mohlo být příčinou těchto problémů (jestli se může jednat o nějaký nádor - žaludku, slinivky, případně něčeho jiného a nebo třeba i aneurysma aorty). Omlouvám se za příliš dlouhý dotaz, ale nevěděla jsem, jak stručněji popsat můj problém. Děkuji za jakoukoliv radu, jelikož z toho začínám být už docela zoufalá (bolesti sice nejsou nijak hrozné, ale spíš že nevím, co by to mohlo být). Je mi 25 let. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den Naty! V první řadě by u vás mělo být vyloučeno onemocnění v oblasti jícnu a žaludku, a to pomocí gastroskopie, kterou jste, jak píšete, už podstoupila. Nevím, jestli se podařilo prohlédnout celý jícen, pokud máte problém s dávením je toto vyšetření možné provést i v celkové anestezii. Vzhledem k tomu, že současně trpíte i bolestí zad a máte mírnou skoliózu páteře, je rovněž možné, že by vaše problémy mohly souviset s onemocněním pohybového aparátu, tedy že by mohly být "od páteře". Zde by byla namístě konzultace s rehabilitačním lékařem, který vám doporučí vhodnou rehabilitaci. Velký význam má především dlouhodobé každodenní domácí cvičení, správné cviky vás naučí na rehabilitaci. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Potize | Od: Jana | 2.10.2015 23:43
Dobry den. Mam podobne potize. Pokud tady nekdy bude
autorka tohoto dotazu muzete prosim napsat co vam
zjistili? Prispevek je z r.2011 tak snad uz vite co byla pricina
potizi. Dekuji Jana
reagovat
re:Potize | Od: peta | 31.12.2015 23:53
Take mam ty same potize,uz dlouho.vite uz nekdo,co je
pricina?
reagovat
re:re:Potize | Od: Jana | 13.2.2016 00:17
Muzu se zeptat na jakych vysetrenich jste jiz
byla? Ja ted mam jit na Rtg polykani. Vite uz
neco?
reagovat
re:re:re:Potize | Od: peta | 12.4.2016 21:04
Dobry den,porad nikdo nevite co je to?trapi me to
uz radu let.
reagovat
re:re:re:re:Potize | Od: peta | 12.4.2016 21:10
Byla jsem na rtg patere,plic,ekg,polykaci
akt,nebyla sem na gastro
Bolest se zhorsuje pri lezeni na zadech.rano po
noci je bolest temer minimalni.
reagovat
re:re:re:re:re:Potize | Od: peta | 14.4.2016 21:40
Nemuzete napsat sem vas email,pro rychlejsi
komunikaci.pisu si uz takto s jednim panem,co
tim taky trpi.
reagovat
re:re:re:re:re:re:Potize | Od: peta | 7.11.2016 10:26
Dobrý den,

momentálně chodím na rehabilitace, blokáda 1-5 žebra, po odbl.1 žebra u kliční kosti tlak v krku výrazně povolil, bolest při polykání také.

I když už jsem na rehabilitaci jednou byla, pomohla mi až druha, asi zalezi, jak je pani fyz.šikovna.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: