Bolest zad a necitlivost nohy

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné z bolesti zad mít necitlivou část nohy. Už asi od 13 let trpím na bolesti zad a problémy s plotýnkami, teď asi týden mě záda bolí a do toho mám ještě necitlivou nohu. Je to pruh asi 20 cm na 10 cm v oblasti vedle třísla na přední straně stehna nahoře. Je to na levé noze. Chtěl bych se zeptat, zda to má souvislost s bolestmi zad, nebo jestli to může být i něco jiného.? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, příčin může být sice více, ale spojitost s problémem se zády se jeví jako nejpravděpodobnější - dle Vašeho popisu by potíže mohly ukazovat na poškození nervu vystupujícího mezi čtvrtým a pátým obratlem bederní páteře vlevo (například ploténkou). Někdy mohou být ale podobné potíže způsobeny i jen útlakem drobných nervů, které zajišťují citlivost kůže v dané oblasti (třeba polohou ve spánku, nebo svalem a úpony svalu, kolem kterých nerv prochází) - právě na stehně, ale pak spíše více na boční straně, je to docela časté. Pokud je tento příznak pro Vás nový, je vhodné se zastavit u lékaře se kterým problém se zády řešíte a domluvit se na dalším postupu s ním.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+15 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Stejný problém | Od: Pavel | 2.3.2014 01:08
Zajímavé, mám naprosto stejný problém s necitlivou nohou. Přesně stejné místo na levé noze. Je mi jasné Honzo, že už se tu asi neukážete, ale dost by mě zajímalo, jak to dopadlo :)
reagovat
re:Stejný problém | Od: e | 21.7.2014 14:55
Stejný problém.
Na nic nečekám, jdu k lékaři
reagovat
re:re:Stejný problém | Od: VláďaDC | 20.8.2016 20:03
Nachlup stejný problém - přes měsíc
trvající bolest v levé spodní části zad
až přes bok, bolest v levém třísle,
necitlivá (jako po spálení kopřivou)
horní část levého stehna. Asi budu
hypochondr a po 15ti letech
navštívím obvoďáka.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: