Bolest zubů a dásní

Dobrý den, dříve jsem míval hodně kazů a zánětů, ale posledních pět let vůbec nic, až před dvěma měsíci mě zničehonic začala bolet celá pravá horní polovina zubů a dásní, šel jsem tedy k zubařce a na rentgen, vytrhla mi osmičku a šel jsem pryč. Potom večer stejná bolest tak jsem tam šel znovu a říkám že mně bolí i sedmička a přední zub, a ta bolest je strašná, to že prý ne, že je to o toho vytrhlého zubu, tak jsem tam pořád chodil, dávala mi jednu vložku za druhou a čistila kanálky, teď ten zub mám otevřený, tak je zatím klid, ale po zaplnění to asi znovu začne. Mezitím jsem byl i několikrát na pohotovosti, s tím že mě bolí dvojka vpravo nahoře, pořád mi všichni říkali, že to nic není a psali mi antibiotika, nakonec mi jeden zubař dásen rozříznul a byl tam veliký zánět.... ale pořád to pokračuje dál do dalších zubů, ted mě např. bolí zase levá strana a každou chvilku jiný zub a šestka, nebo sedmička už asi měsíc, začalo to od reakcí na studené, ale ted už to bolí skoro pořád, zubařka mi tvrdí že to nic není, že mně bolí jenom dásen .... ptal jsem se své zubařky i jiných lékařů co to může být a jestli existuje nějaké vyšetření na zjištění příčin té bolesti, které se pořád stěhuje, ale nikdo mi nic neporadil. Doufám, že mi něco poradíte a předem Všem děkuji za jakoukoli radu, a přeji pevné zdraví, hlavně bez bolesti zubů :-)

Odpověď odborníka:

Dobrý den, ohledně útlumu bolesti doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem. Pokud se jedná o zánět v celé dásni, doporučoval bych šetřné vyčištění lékařem. Pokud by bolest neustupovala, doporučoval bych neurologické vyšetření. Hezký den.

MUDr. Martin Kaláb
MUDr. Martin Kaláb

Specializace: Zubní lékařství
Pracoviště: Stomatologická klinika 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy

 
Líbí se vám odpověď?
-39 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
omg.. | Od: bože | 19.6.2013 23:38
to je zas odpoved od odborníka.:D ..no nic...všeobecných keců už jsme si asi všichni užili až až..."doporučoval bych šetrné vyčištění dásně":))) ..ale už se asi nedozvíme jak takovéto vyčištění probíhá a a především možnou PŘÍČINU tohoto stavu..(předpokládám,že jistý typ bolestí náleží jistému problému a s tímto by měl snad zubař již mít zkušenosti)...asi předpokládám špatně:)))).podle mě máte prostě zánět celé dásně..ten zánět se stěhuje a příčina bude v některém nebo i více zubech..např pod plombou kaz pokračuje,mrtvý nerv atd...přeji rychlé a hlavně šetrné řešení a ulevu.)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: