Bolesti hlavy a únava u syna

Prosím o radu ohledně svého 14letého syna. Denně ho bolí hlava na spánku a vzadu, a vůbec mu nezabírají prášky (Paralen ani Ibalgin, často je nebere). Také si stěžuje na bolesti v dolní části nohou při delším běhu (býval závodní běžec, teď je na "neschopence"), to by mohlo být z nedostatečného prokrvení, má pořád studené prsty u nohou. Jinak na něm celkově pozoruji změny, dřív býval veselý a aktivní, teď je náladový a pořád unavený (hodně špatně spí, nemže usnout a budí se okolo páté ráno, dotlačila jsem ho do spánkové hygieny, bez výsledku), omezuje ho to v obvyklých činnostech, nebaví ho jeho dřívější koníčky, hůře se koncentruje, má monotóní hlas, neprojevuje sebemenší emoce a výrazně se zhoršil ve škole. Byl na EEG, vše v normálu. Prostě vidím, že není v pořádku, někdy se nemůže ani zvednout, zhluboka dýchá, navíc, když přijde domů, má ošklivou vyrážku v obličeji: škaredě zarudlé obě tváře + spojení přes nos. Prosím, pomozte mi. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Pokud má Váš syn trvající bolesti hlavy a pozorujete psychické změny, jistě je vhodné obrátit se zpět na dětského neurologa ( předpokládám, že ten mu provedl EEG ) a dohodnout se na dalším postupu a došetření.
vyrážka v obličeji by mohla svědčit pro imunologický problém ( může se jednat o motýlový erytém ?) - je asi vhodné řešit s dětským lékařem.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: