Bolesti kloubů v době kojení

Dobrý den, mám sedmiměsíční dceru, kterou plně kojím (cca 3 týdny dostává 1x denně příkrm). Zhruba tři měsíce po porodu mě začaly pobolívat kolena a dodnes tyto obtíže stále přetrvávají a zhoršují se. Dnes už se to týká i kyčlí a kotníků, mám pocit ztuhlosti kloubů a když chvíli sedím, tak mám problém najednou udělat pár kroků, než klouby rozhýbu. Začaly se mi také hodně lámat nehty, přestože se snažím jíst hodně sýrů, tvarohu, mléka...atd. Proto jsem se poradila v lékárně, kde mi doporučili užívat COLACAL. Po měsíci se mi spravily nehty, ale na kloubech jsem žádný účinek nepocítila. Každé ráno mám úplně ztuhlé kotníky, nevydržím déle klečet nebo čupět, je to dost nepříjemné a začíná mě to znepokojovat. Chtěla jsem se poradit, zda mám navštívit nějakého lékaře nebo je to důsledek kojení. Když jsem se informovala na ortopedii, doktor mi řekl, že v době kojení se tyto problémy zřejmě vyskytnout můžou, ale že mě stejně nemůže léčit, dokud nepřestanu kojit. Nerada bych ale něco podcenila, protože ostatní maminky, které kojí takovéto problémy nemají. A kojit bych chtěla co nejdéle, bode-li to možné. Dost se ale obávám artrózy. Ještě bych chtěla podotknout, že chodím hrát 1x týdně volejbal a při hře žádné bolesti nemám. Pokud se hýbu, zdá se všechno v pořádku, ale ráno, nebo když chvíli sedím, tak mi klouby úplně ztuhnou a pak to hodně bolí. Moc vám děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, takové problémy nejsou při kojení běžné a artrozu nebo jiné kloubní onemocnění nelze vyloučit. Také mohou obtíže souviset s nedostatkem tekutin v organismu, který při kojení může nastat, nebo s obtížemi plynoucími z poruchy páteře. Je vhodné poradit se alespoň s obvodním lékařem, i během kojení je možné mnoho obtíží léčebně ovlivnit.

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Rovněž bolesti kloubů při kojení | Od: Jindřiška | 3.9.2009 21:30
Marto, právě jsem na internetu hledala odpověď na stejný problém a narazila jsem na Váš dotaz - rovněž kojím (dcerka 4,5 měsíce) a mám bolesti kolen a kotníků, obvzláště když delší dobu ležím nebo sedím, tak se pak nemůžu pořádně zvednout a postavit... Tak nevím, asi to nebude náhoda, že máme stejný problém...
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: