Bolesti při užívání triprimu

Dobrý den, je mi 22let a mám zánět ledvin. Pani doktoka mi předepsala triprim 200mg. Užívám ho již devátý den a začala mě bolet třísla. Chtěl sem se zeptat, jestli to má nějaký vliv na ty léky, nebo ten zánět. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, léčba daným chemoterapeutikem nespůsobuje bolesti v tříslech. Nejčastěji bolest šířící se z beder do břicha až k tříslům je známkou obstrukce močových cest - např. močovým kamínkem a pod. Lokalizovaná bolest v tříslech vzniká po námaze, sportu, při zvětšování lymfatických uzlin... Měl by jste vyhledat ošetřující lékařku, aby zhodnotila, zda se zánět nešíří dál a odeslala Vás na sonografické vyšetření ledvin. Taky je vhodné prohmatat si třísla, zda v nich nenahmatáte zduřené uzliny.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
-5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: