Bradavice na chodidle

Dobrý den, mám již několik let bradavici na chodidle.. už jednou jsem se ji pokoušel vyléčit (za pomoci přípravku Verumal) a bezúspěšně. Teď jsem se rozhodl to zkusit znovu, jelikož to bylo při chůzi čím dál tím více bolostivé a bradavice se pomale ale jistě rozrůstali. Doktorka mi předepsala nějakou kyselinu (míchala se v lékárně, není na tom uveden název). Po nanešení to celkem dost bolí (pálí), a to několik hodin. O bolesti během chůze nemluvě. Snažím se to také opatrně vyřezávat a pak vždy nanesu kyselinu. Nikdy dřív nebylo ložisko tak "ČERNÉ". Chtěl jsem se zeptat na případné rady a doporučení a zda je normální, že místo bradavice tak zčerná (vím, že jsou to prasklé žilky- vlastně krev). A zda to vyřezávat agresivněji či méně agresivněji. Přikládám fotografii . Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpověď odborníka:

Bradavice na fotografii je tak rozsáhlá, že žádná z těchto metod nepomůže. Nechte si bradavici rovnou vyříznout, jinak se jí nezbavíte.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-17 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Vyříznutí bradavice | Od: D | 3.3.2016 10:33
Dobrý den, náhodou jsem narazil na tento problém s bradavicemi a jelikož s nimi mám nějaké zkušenosti tak bych se o ně rád podělil.
Na takto "zakořeněnou" bradavici opravdu nepomůže žádná vodička na potírání ani nic podobného. Pravděpodobně i zmražení dusíkem nemusí být úspěšné a řezání je docela dost drastická metoda. Což bych asi neriskoval.
Mě přitom pomohla docela jednoduchá metoda-laser. Nevím jestli už to dělají nějaká zdravotnická zařízení zdarma, já byl na soukromé chirurgii kterou jsem sice zaplatil,ale bradavice jsou pryč ! To i bradavice které jsem měl roky a v podstatě jsem nevěřil, že se jich někdy zbavím. LKeptadla nepomáhala vůbe,akorát to bolelo, dusík pomohl jen na některé menší, zbytek se objevil zase ...Navíc, jelikož je to infekce tak se šíří dál.
Měl jsem 9 bradavic na rukou a po měsíci, dvou (až bradavice odumřeli) jsem měl opět čisté ruce, bez známky čehokoliv.
Zkuste, uvidíte sami.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: